Lord Morski

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2015-03-18
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 978-83-11-13603-8
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Lord morski to doskonały thriller osadzony w realiach końca XX wieku. Główny bohater John Rossendale jest dwudziestym ósmym hrabią Stowey. Poznajemy go w chwili, gdy powraca do rodzinnej Anglii po czterech latach nieobecności w kraju i żeglowania po odległych morzach.

W drodze do domu snuje wspomnienia, dzięki czemu dowiadujemy się, jak śmierć jego ojca sprowadziła kłopoty finansowe na rodzinę. Rodzina stanęła w obliczu wyboru sprzedania rodzinnej posiadłości lub jedynego skarbu, jaki jeszcze posiadała: "Słoneczników" Van Gogha. Zadecydowano o zachowaniu rezydencji. W przeddzień zawarcia transakcji sprzedaży obrazu doszło do kradzieży. Tego samego dnia John opuścił kraj. Dowody o poszlakowym charakterze sugerują, że sprawcą zniknięcia obrazu był właśnie on. Jak dramatyczna drogę musi przejść John, by odkryć sprawcę tajemniczego zniknięcia obrazu i czy sprawdzona przyjaźń może ulec żądzy wielkich pieniędzy dowiemy się z tej trzymającej czytelnika w napięciu historii.

Bernard Cornwell urodził się w Londynie w 1944 roku. Jego ojciec był kanadyjskim żołnierzem, a matka służyła w brytyjskiej Żeńskiej Służbie Pomocniczej w Lotnictwie Królewskim (WAAF). Cornwella adoptowała należąca do sekty religijnej rodzina z Essex. Chłopak uciekł do Londynu na studia i po krótkiej przygodzie z pracą nauczyciela rozpoczął karierę w telewizji BBC, gdzie pracował przez 10 lat. Gdy zakochał się w Amerykance, którą poślubił w 1979 roku, udał się wraz z nią do USA, gdzie odmówiono mu przyznania Zielonej Karty. Zajął się jedynym zajęciem, na którego wykonywanie nie potrzebował pozwolenia - pisarstwem. W dzieciństwie uwielbiał powieści C. S. Forestera opisujące przygody fikcyjnego brytyjskiego oficera marynarki Horatio Hornblowera w okresie wojen napoleońskich. Cornwell zdumiał się, że nikt nie napisał podobnych powieści nawiązujących do kampanii Lorda Wellingtona na lądzie i postanowił uzupełnić lukę. Tak powstała seria powieści o Richardzie Sharpie zaangażowanym w większość bitew w czasie wojny o niepodległość Hiszpanii toczonej w latach 1808-1814. Pierwszą książkę z serii wydano w 1981 roku i od tego czasu Cornwell napisał ponad 50 powieści należących m. in. do serii: kampanii Richarda Sharpe, Starbuck Chronicles, Warlord Chronicles (Trylogia Arturiańska), Grail Quest (Trylogia Świętego Graala), Saxon Stories. Wraz z żoną napisał kilka powieści wydanych pod pseudonimem Susannah Kells.

Kup książkę Lord Morski

Opinie o książce - Lord Morski

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2017-05-09, Przeczytałam, Mam, Na wymianę,
Inne książki autora
Nieprzyjaciel Boga
Bernard Cornwell0
Okładka ksiązki - Nieprzyjaciel Boga

Nieprzyjaciel Boga to drugi tom Trylogii arturiańskiej Bernarda Cornwella.   Artur zjednoczył brytyjskie księstwa i powstrzymał...

Trafalgar 1805. Kampanie Richarda Sharpe`a
Bernard Cornwell0
Okładka ksiązki - Trafalgar 1805. Kampanie Richarda Sharpe`a

Richard Sharpe, świeżo mianiwany chorąży armii brytyjskiej, wraca z Indii do ojczyzny. W trakcie wielotygodniowej podróży morskiej jego staten zostaje...

Reklamy