Magia spojrzenia

Podkreśl swoje oczy zgodnie z profesjonalnymi wskazówkami Bobbi Brown! Kiedy chcesz, aby twoje oczy wyglądały pięknie ważne są nie tylko kosmetyki, jakie zastosujesz, ale też odpowiednie narzędzia i techniki aplikacji. Od czego zacząć? Światowej sławy makijażystka – Bobbi Brown w tym obowiązkowym minipodręczniku pokaże ci jak wykonać idealny makijaż oczu. Odkryj jaki makijaż pasuje do kształtu i koloru twoich oczu. Dzięki instrukcjom, „krok po kroku” dowiesz się jak pomalować oczy w stylu nude czy smoky eyes, wykonać połyskujący makijaż oraz taki, który sprawdzi się zarówno rano jak i wieczorem. A to jeszcze nie koniec. Znana z noszenia charakterystycznych okularów Bobbi doradza jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery, a także jaki makijaż do nich pasuje. Ta pełna inspirujących zdjęć i szczegółowych wskazówek książka stanie się twoim przewodnikiem po świecie makijażu oczu. Bobbi Brown to światowej sławy makijażystka, autorka bestsellerowych książek, twórczyni marki Bobbi Brown Cosmetics oraz własnej linii okularów – Bobbi Brown Eyewear. Jej kosmetyki do makijażu i pielęgnacji sprzedawane są na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Magia spojrzenia:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2014-11-04
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Magia spojrzenia

Magia spojrzenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam książkę Bobbi Brown Magia spojrzenia nie tylko profesjonalistom, ale wszystkim entuzjastom sztuki makijażu. Zawiera ona mnóstwo cennych i praktycznych wskazówek, dzięki którym urozmaicimy nasz makijaż. Warto ją mieć w swojej biblioteczce. Na całe szczęście pozycja ta została napisana bardzo przystępnie, więc nawet laik (czyli ja) poradzi sobie z przyswojeniem mnóstwa informacji. Książka podzielona jest na trzy części: 1)Podstawy W tej części zapoznamy się z niezbędnymi narzędziami potrzebnymi do wykonania makijażu. Dowiemy się również , jak dbać o pędzle, aby służyły nam przez kilka lat. Bobbi podpowiada, jakie składniki powinny znaleźć się w kremie pod oczy, jak pielęgnować tę delikatną okolicę oraz jak wykonać poprawny demakijaż. Następnie poznamy podstawowe techniki makijażu oczu. Niezbędna korekta - w tym rozdziale znajdziemy wszelkie niezbędne informacje dotyczące korektorów, niezbędne praktyczne wskazówki. Dowiemy się jak dobrać właściwy odcień oraz prawidłowo nałożyć korektor. Brwi - krótko i bardzo praktycznie na temat właściwego kształtu oraz odpowiedniego podkreślenia brwi. Cienie do powiek - Bobbi skupia się na doborze odpowiednich, kolorowych cieni do powiek oraz na prawidłowym ich nałożeniu. Eyeliner - poznamy pokrótce poszczególne rodzaje eyelinerów, ich wady, zalety oraz sposób nakładania. Rzęsy Bardzo przydatne jest przedstawienie technik makijażu dla wybranych kształtu oczu w formie rysunków. 2)Czas na makijaż Tytuł mówi wszystko :) W rozdziale zostały przedstawione "krok po kroku" różne rodzaje makijażu, całość opatrzona jest pięknymi, dużymi zdjęciami. Znajdziemy tutaj instrukcję wykonania makijażu naturalnego, połyskującego, imprezowego, wyrazistego, smoky eye, retro, w odcieniach cielistych oraz w brązach. 3)Dla okularnic Dowiemy się jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery. W książce znajdziemy sposoby Bobbi na to, by oczy były widoczne zza szkieł.