Miasto Bestii

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2004
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 83-7079-979-5
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Piętnastoletni Alexander wyrusza pod opieką babki-dziennikarki na wyprawę do Amazonii, by udokumentować isnienie Bestii, ogromnego mitycznego stworzenia o przenikliwym zapachu. I tu historia obyczajowa zmienia się w magiczną opowieść o dorastaniu, nauce szacunku dla świata starszego niż nasze pojmowanie, mądrości i akceptacji tego co inne. Alex wkracza do puszczy jako ignorant, opuszcza ją jako Jaguar, niemal dorosły mężczyzna bogaty w wiarę, że wciąż istnieją smoki latające do Eldorado, Ludzie z Mgły potrafią być niewidzialni, a największą bestią okazuje się zachłanny biały człowiek.

Kup książkę Miasto Bestii

Opinie o książce - Miasto Bestii

Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2013-10-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Świetna proza szczególnie dla młodzieży. Wciąga i porusza przypominając o wartościach, o których nie wszyscy pamiętają w świecie wyścigu szczurów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2010-12-18, Przeczytałam,
Każda z części serii przedstawia jedną z dziwnych postaci (np. yeti),a jakaż bestia kryje się w tej książce sprawdźcie sami!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aneeaa
Aneeaa
Przeczytane:2017-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2017-04-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Sprzedam / wymienię,
Inne książki autora
Dom Duchów
Allende Isabel0
Okładka ksiązki - Dom Duchów

Pierwsza powieść Isabel Allende to jeden z największych bestsellerów literatury iberoamerykańskiej. Dom duchów jest pełną ciepła opowieścią o rodzinie...

Las pigmejów
Allende Isabel0
Okładka ksiązki - Las pigmejów

?Las Pigmejów? to ostatnia część trylogii chilijskiej pisarki. Tym razem niepoprawna babcia zabiera swojego wnuka Alexandra i jego brazylijską koleżankę...

Reklamy