Popękane miejsca

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2015-06-14
ISBN: 978-83-7516-742-9
Dodał/a książkę: jeke5

TRAUMATYCZNE PRZEŻYCIA Z DZIECIŃSTWA wciąż powracają.
Jednak życie stawia przed młodą kobietą nowe wyzwania.

Życie Shelby nie jest może zbyt ekscytujące, ale za to przewidywalne – a ona za to właśnie je lubi. Jako ofiara przemocy domowej ze strony ojca spędziła całe lata na budowaniu bezpiecznej egzystencji pozbawionej zależności od kogokolwiek. Jednak jej starannie zaplanowane życie zaczyna się rozpadać, kiedy staje się opiekunem prawnym Shayli – czterolatki noszącej w sobie tajemnicę, która sprawia, że świat Shelby wywraca się do góry nogami.
Podejmując dramatyczną próbę ucieczki od przeszłości, Shelby przyjmuje posadę nauczycielki w Niemczech. Daje jej to nadzieję na nowy początek. Przystosowanie się do nowej pracy, nowej kultury i nowej córki, a także do wytrwałych zalotów nieustępliwego trenera koszykówki nie jest dla niej łatwe. Shelby zaczyna się zastanawiać, czy dokonała właściwego wyboru, czy przeszłość nie zagrozi przyszłości, jakiej pragnie.

Shelby chciałaby zapomnieć o znęcającym się nad rodziną ojcu. Wyjeżdża do innego kraju, intensywnie pracuje, jednak najważniejsze okazuje się wsparcie zaufanych osób, zwłaszcza brata, z którym łączą ją szczególne więzi. Czy uda się jej pokonać wszystkie lęki i otworzyć na miłość zabiegającego o jej względy Scotta?

Michèle Phoenix, urodzona we Francji córka Amerykanki i Kanadyjczyka, absolwentka Wheaton College, jest międzynarodową pisarką obdarzoną wrażliwością wielu kultur. Prowadziła zajęcia z pisania, muzyki i teatru w szkole z internatem dla dzieci misjonarzy, do której uczęszczała jako nastolatka. Obecnie pracuje dla Global Outreach Mission. Michèle mieszka w Wheaton, w stanie Illinois (Stany Zjednoczone). Więcej informacji o Michèle na stronie: www.michelephoenix.com.

Kup książkę Popękane miejsca

Opinie o książce - Popękane miejsca

Avatar użytkownika - karola27
karola27
Przeczytane:2015-09-09, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie: 52 książki w 2015 roku,
Dzieci wnoszą w nasze życie wiele radości. Ich radosne uśmiechy, niewinne gesty. Co czują, gdy rodzice reagują na nie obojętnością. Z trudnym dzieciństwem w oparach przemocy przyszło się zmierzyć głównej bohaterce z książki autorstwa Michele Phoenix "Popękane miejsca". Nie jest łatwo zapomnieć o przeszłości, która spowodowała wiele blizn, nie tylko tych fizycznych. Ale jak wiemy życie pisze różne scenariusze i własnie taki scenariusz trafia do rąk dorosłej już kobiety. Czy odnajdzie w sobie siłę, żeby się z nim zapoznać. A może to dar z niebios, który sprawi, że w końcu będzie szczęśliwa...I nie tylko ona.   Lata dziecięce dla każdego człowieka powinny być cudownymi wspomnieniami. Tylko co w tedy gdy będąc w wieku dziecięcym nasze życie oparte było tylko na strachu i cierpieniu. Cierpieniu fizycznym i psychicznym zadawanym przez najbliższą nam osobę. Możemy być w takiej sytuacji pewni tylko jednego. Takie dzieciństwo będzie miało ogromny wpływ na dorosłe już życie. Przemoc domowa to jeden z sekretów o których nie lubimy, nie chcemy mówić. Szczególnie gdy mogliśmy poczuć ją na własnej skórze. Taką osobą jest Shelby Davis. Ciągłe wyzwiska kierowane w jej stronę z ust własnego ojca. Sposób w jaki traktował jej brata oraz własną żonę. Szalę goryczy przelało pewne dramatyczne zdarzenie...   Kilka lat później...   Dorosła już Shelby stara ...
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-06-15, Przeczytałam,
Życie nie pozbawione jest wzlotów i upadków. Często jednak trudności wyzwalają w nas siłę do ich pokonywania. Michele Phoenix-córka Amerykanki i Kanadyjczyka urodzona we Francji jest pisarką szczególnie wyczuloną na odmienności kulturowe. Przez 20 lat nauczała w Black Forest Academy w Niemczech-szkole dla dzieci misjonarzy. Kiedy zachorowała na dwa rodzaje raka powróciła do USA, aby poświęcić resztę życia na prowadzenie działań edukacyjnych dla kościołów i pisanie książek.  ,,Popękane miejsca" to opowieść o rodzinie, w której dochodziło do przemocy wobec dzieci. Shelby i jej brat Trey byli bici, poniżani, opluwani i wyzywani przez ojca. Odcisnął on piętno na ich dzieciństwie, a ,,poprzez emocjonalną chłostę i karczemne awantury" spowodował, że w dorosłym życiu mieli problemy w relacjach z innymi ludźmi. Shelby budowała wokół siebie mur obronny, gdyż ciągle spodziewała się odrzucenia, obelg i bólu przeżywanego po raz kolejny. Starała się być niezależna od nikogo w życiu prywatnym i zawodowym. Niespodziewanie jej świat został wywrócony do góry nogami, gdy dowiedziała się, że w spadku otrzymała bardzo dużą sumę pieniędzy, mieszkanie, kabriolet chevrolet impala 64 i czteroletnią dziewczynkę Shayli. Chcąc uciec od bolesnej przeszłości wyjeżdża wraz z dziewczynką do Niemiec, gdzie pracuje jako nauczycielka i stara się ułożyć życie ...
Avatar użytkownika - allison
allison
Przeczytane:2016-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
,,Popękane miejsca" Michele Phoenix to idealna lektura na jesienne dni. Kubek gorącej, aromatycznej herbaty, puszysty kocyk, nastrojowe, dobre światło, książka w rękach - i mamy pełnię czytelniczego szczęścia, któremu niestraszny wiatr i deszcz za oknem. W takiej właśnie atmosferze czytałam tę powieść, ale sądzę, że można ją poznawać w każdych warunkach, gdyż akcja wciąga od pierwszych stron. Od początku orientujemy się, że życie głównej bohaterki nie było usłane różami. Shelby to młoda kobieta pragnąca uciec od bolesnych wspomnień z dzieciństwa, które kojarzy się jej niezmiennie z brutalnym ojcem. Jego cień prześladuje ją nawet po latach, gdy wydawać by się mogło, że z uporem godnym podziwu poukładała sobie życie. Niespodziewany ,,spadek", jaki zostawia jej po śmieci znienawidzony ojciec, burzy nagle ten racjonalny porządek, sprawiając, że bohaterka staje przed wielkim wyzwaniem. W wewnętrznych zmaganiach pomaga jej brat, z którym wiąże ją głęboka przyjaźń i piętno zmarnowanego dzieciństwa. Na horyzoncie pojawia się też nowa przyjacielska dusza pod postacią przystojnego kolegi po fachu. Jednak relacje ze Scottem szybko komplikują się bardziej, niż można by przypuszczać. ,,Popękane miejsca czyta się jednym tchem, poznając na zmianę teraźniejszość i przeszłość Shelby. O wydarzeniach sprzed lat opowiada ona sama i ta pierwszoosobowa relacja sprawia, że czytelnik bardzo identyfikuje się z bohaterką, nawiązując z nią szczególną więź emocjonalną. Interesujące są codzienne perypetie bohaterów, ich trudne wybory, dylematy, bolesne wspomnienia, relacje z innymi ludźmi. Na uwagę na pewno zasługują opisy przeżyć wewnętrznych oraz dialogi, w których nie ma miejsca na banał i sztampę. To wzruszająca i dająca do myślenia lektura, obok której nie da się przejść obojętnie. Polecam szczerze! BEATA IGIELSKA
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,
Rodzeństwo Shelby i Trey Davis cierpią na "Davidowstwo" - chorobę serca, emocji wywołaną traumatycznym dzieciństwem, znęcającym się ojcem i bierną matką. Te przeżycia cementują ich, sprawiają, że wzajemne wparcie pozwala wejść im z różnymi zawirowaniami w dorosłość. W tym momencie w ich życiu pojawia się kilkuletnia Shayla, którą albo Shelby się zaopiekuje albo trafi do domu dziecka. Trudna decyzja, i to nie jedna, zostaje podjęta, czterolatka wkracza i powoli wszystko zmienia. To co nie zabije, to wzmocni - często się tak mówi.Dla okaleczonego traumą człowieka to zdanie może być prawdziwe tylko wtedy, gdy uda mu się przebaczyć (nie oznacza to zapomnieć) i zostanie objęty bezwarunkową miłością. O takiej przemianie jest ta książka.