Skandalista

Anglia, XIX wiek. Rozpoczęty w niezwykłych okolicznościach romans przeradza się w niebezpieczną grę. Niedoświadczona panna próbuje wodzić za nos znanego uwodziciela i skandalistę. Wie, że może stracić reputację i zrujnować sobie przyszłość. Ben, nieślubny syn hrabiego Hawksmoore'a, po latach przejmuje po nieżyjącym ojcu tytuł i niewielki majątek. W krótkim czasie staje się bywalcem londyńskich salonów. Przystojny i beztroski, cieszy się ogromnym powodzeniem u dam, mimo że jest egoistą i cynikiem. Żyje ponad stan i nie ukrywa, że jeśli się ożeni, to tylko z bogatą dziedziczką. Młoda i posażna panna, Catherine Fenton, marzy o tym, żeby wyrwać się spod władzy bezwzględnego ojca, który kieruje się w życiu jedynie chęcią zysku. Właśnie dlatego na jej przyszłego męża wybiera lorda Whithersa, swojego wspólnika w interesach. Catherine jest zrozpaczona, bo nie potrafi zaakceptować narzeczonego. Pewnego dnia spotyka Bena i podejmuje ryzyko... Harlequin Enterprises, 2009

Informacje dodatkowe o Skandalista:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2009 (data przybliżona)

Kup książkę Skandalista

Skandalista - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2017-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Książkę przeczytałam dla relaksu. Lektura była lekka, miła i przyjemna. Podobały mi się niektóre dialogi, chociaż pomysł pojedynku z kobietą i to na jej wyzwanie był chyba w 1812 roku niemożliwy. Ale to tylko fikcja, do tego zabawna i dobrze się czyta.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Ile jesteście w stanie poświęcić by spełnić swoje marzenia? Czy pieniądze dają szczęście? Czy pieniądze okażą się ważniejsze niż miłość? Co jest ważne - mieć czy być? I czy łatwo jest porzucić konwenanse? Autorka w sposób ciekawy ukazała życie XIX - wiecznej Anglii, gdzie kobiety traktowane są jak przedmioty, o których mogą decydować tylko mężczyźni. Bardzo duże wrażenie wywarły na mnie fragmenty poradnika "Zasady dobrego wychowania dla dam" Elizy Squire, które autorka umieściła na początku każdego rozdziału. Choćby teksty typu: ,,Jeśli dziewczyna wychodzi sama, taki akt uważa się za nieprzystojny, nawet jeżeli wychodzi z kościoła" albo ,,Narzeczeni jeśli nie znajdują się w towarzystwie przyzwoitki, nigdy pod żadnym pozorem, nie mogą siedzieć razem, spacerować razem ani spędzać czasu razem". Dużym plusem są sceny miłosne, które zostały opisane w sposób romantyczny, uczuciowy i z wielkim smakiem. Nie przeszkadzało mi to, że czasami było przewidywalnie (bo romanse historyczne takie zazwyczaj już są). W książce znajdziemy nutkę sensacji, przygody, intrygi, podstępu, romansu, słabościach, uzależnieniach i oczywiście tytułowego skandalu. Do tego okładka świetnie oddaje treść książki. To moja pierwsza przeczytana książka z gatunku romans historyczny i z pewnością nie ostatnia po jaką sięgnę.
"Skandalista" autorstwa Nicoli Cornick to kolejna książka, którą udało mi się przeczytać w tym roku:). To zadziwiające, że tak dobrze mi idzie, chociaż biorąc pod uwagę ilość mojego wolnego czasu przestaje dziwić, aż tak bardzo. Jest to kolejny romans historyczny, po który sięgnęłam i o dziwo coraz bardziej przekonuję się do tego gatunku. Akcja powieści rozgrywa się w XIXwiecznej Anglii. Nieoczekiwanie rozpoczęta znajomość między kobietą i mężczyzną przeradza się w niebezpieczną grę, która prowadzi do romansu. On - uwodziciel i skandalista, ona - panienka z dobrego domu, chowana pod kloszem, która chce uniknąć zaplanowanego przez ojca małżeństwa. Dodatkowo w historię wpleciony jest wątek kryminalny, który nie jest może jakiś wyraźny, ale dodaje całej opowieści smaku. Kiedy zobaczyłam "Skandalistę" na bibliotecznej półce bardzo się ucieszyłam, że trafiłam na tą powieść, bo dużo dobrego o nim słyszałam. Wprawdzie jest to kolejna lekka historia o miłości, która sprawia, że możemy się oderwać od naszej rzeczywistości, ale niewątpliwie historia z charakterem. Ben - tytułowy skandalista żyje chwilą, jest zarozumiały i ceni sobie...drogie prostytutki. Z jednej strony pociąga kobiety, a z drugiej przyzwoitki trzymają od niego z daleka swoje podopieczne. Natomiast Catherine - panna z dobrego domu na początku wydawała mi się bardzo naiwna i sama pchała się w różne dziwne sytuacje. Jednakże mniej więcej od połowy powieści nie tylko akcja, ale również panna Catherine zaczęła się rozkręcać, co sprawiło, że odetchnęłam z ulgą, bo okazało się, że jednak sięgnęłam po charakterną powieść, a nie kolejne mdłe romansidło... W pewnym stopniu opowieść zawarta w tejże powieści jest do bólu przewidywalna, jednakże autorka podrzuca nam nieoczekiwane zwroty akcji w wątkach pobocznych, co sprawia, że "Skandalistę" czyta się z przyjemnością. Zatem jeżeli macie ochotę na coś lekkiego to polecam. I ostrzegam - ta książka momentami jest zdecydowanie dla dorosłych;).
Avatar użytkownika - Anna_Valerious
Anna_Valerious
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 2013,
Zawiodłam się, ponieważ zaczęło się naprawdę obiecująco. W końcu jednak bohaterowie okazali się mało barwne, a ich przygody po prostu nudne. Na plus mogę zaliczyć Lady Russell oraz stawianie się o świcie, ale to chyba wszystko. Czegoś mi zabrakło.
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2015-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Od pierwszego wejrzenia
Nicola Cornick0
Okładka ksiązki - Od pierwszego wejrzenia

Panna Margery jest pokojówką. Pracowała już w wielu domach kobiet z towarzystwa i była świadkiem licznych skandalizujących romansów. Jest co prawda zadowolona...

Mezalians
Nicola Cornick0
Okładka ksiązki - Mezalians

Anglia, 1812 rok. W dworach i wioskach położonych wokół opactwa Steepwood zawrzało od plotek. I to wcale nie na temat zabójstwa markiza Sywella i zniknięcia...