Słodki padalec

Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: 2011-02-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7183-869-9
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: Febra

Ocena: 5 (4 głosów)

Eulampia Romanowa -dla bliskich Lampka to detektyw amator. Zostaje zatrudniona jako odsoba do prowadzenia domu przez popularnego autora kryminałów Konrada Razumowa, który wkrótce zostaje przypadkowo zabity przez swojego czteroletniego syna w trakcie zabawy w wojnę. W rękach chłopca znalazł się bowiem prawdziwy, nabity pistolet a nie zabawka. Przypadek? Policja nie ma wątpliwości -aresztuje żonę pisarza. Lampka zaczyna szukać odpowiedzi na pytania kto?dlaczego? Zadając pytania trafia od człowieka, do człowieka, historia opowiedziana przez jednego kieruje ją do innej. Ilekroć trafia na jakiś ślad ginie bezcenny świadek, wkrótce samej Lampce zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Książka napisana lekko, z humorem ale po głębszym spojrzeniu - ukazująca smutne losy współczesnych Rosjan - tych bogatych, mających wszystko i pustych, tych biednych - -szukających pociechy w alkoholu. Z jednej strony ludzie cyniczni, bezwzględni nie cofający się przed niczym byle osiągnąć własną korzyść, z drugiej pełni ufności życzliwości, ciepła, chętni do niesienia bezinteresownej pomocy, pozostawiający czytelnikowi poczucie, że świat nie jest taki zły.

Kup książkę Słodki padalec

Opinie o książce - Słodki padalec

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2016-08-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016 - Wyzwanie 52 książki,
Bardzo zabawna książka. Czwarta cześć przygód Lampki Romanowej. Eulampia jak zwykle prowadzi śledztwo w jakimś dziwnym kierunku, trup się ściele gęsto, niebezpieczeństwo czyha za rogiem, wszystkie dziwne przypadki spadają na głowę pani "detektyw". Słodki okazuje się padalcem ale na szczęście najbardziej podejrzani na końcu okazują się całkiem w porządku i ratują Eulampii kuper.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-08-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Dobrze skonstruowany kryminał humorystyczny w stylu Chmielewskiej. Chociaz w pewnym momencie mozna juz przewidzieć mordercę . Trzeba jednak doczytać do konca, by dowiedzieć sie jak to mozliwe.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Kolejna książka z Eulampią w roli głównej, tym razem zatrudnioną jako osoba do prowadzenia domu poczytnego autora kryminałów. Wkrótce chlebodawca ginie z rąk własnego czteroletniego synka - w trakcie zabawy w wojnę w rękach chłopca znalazł się bowiem prwadziwy, naładowany pislet a nie zabawka. Lampka nie mogąc nawiązaćwspółpracy z policją (która widzi w żonie podejrzaną) sam rozpoczyna włąsne śledztwo. Zadaje pytania, trafia do róznych osób a za nią dosłownie wędruje śmierć - bezcenni świadkowie giną jeden za drugim potrąceni przez samochód. W końcu na Lampkę też ktoś próbuje zapolować. W tle wspólczesna, jakże smutna Rosja.
Link do opinii
Avatar użytkownika - migaweczka
migaweczka
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Śpij, kochanie
Daria Doncowa0
Okładka ksiązki - Śpij, kochanie

Daria Wasiljewa, detektyw-amator, staje się świadkiem samobójstwa. Piękna młoda kobieta, którą zresztą Dasza tego samego dnia uratowała przed...

Kłamstwo na kłamstwie
Daria Doncowa0
Okładka ksiązki - Kłamstwo na kłamstwie

Życie jest pełne niespodzianek! Kolejny raz przekonuje się o tym Daria Wasiljewa, której instynkt detektywa-amatora pomaga rozwiązać najdziwniejsze zagadki...

Reklamy