Łowcy milionów. Dekalog przedsiębiorcy

Data wydania: 2012-12-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-268-1222-4
Dodał/a książkę: czytam

Niechętnie o sobie mówią, wolą pozostawać w cieniu. Tym razem jednak zrobili wyjątek. Zwycięzcy konkursu Ernst & Young „Przedsiębiorca roku” zdradzają w tej książce swoją receptę na sukces.

Sylwetki łowców milionów, wybranych spośród 500 właścicieli największych polskich firm. Ci twardzi mężczyźni często zwyciężali, czasem leżeli na deskach. Ale wstawali i walczyli dalej.

Nie udzielali do tej pory podobnych wywiadów. Te rozmowy to praktyczna szkoła biznesu – pozwala zrozumieć, jak myślą ci, którzy odnieśli sukces. Co ich łączy? Jakie popełnili błędy? Co napędza człowieka, gdy ma na koncie miliony?

Zdaniem Marcina Iwińskiego, współzałożyciela firmy CD Projekt Group: – Motywacją na pewno nie są pieniądze. Myślę, że tak naprawdę odpowiedź jest banalna – chodzi o chęć robienia nowych, fajnych rzeczy.

Według łowców fortuny przy budowie dzieła życia trzeba twardo stąpać po ziemi. Krzysztof Pawłowski założyciel Wyższej Szkoły – Biznesu National-Louis University: – Owszem, zbudowałem instytucję, która przynosiła kilkumilionowe zyski. Ale w pewnym momencie był potrzebny menedżer postępujący bez emocji, bez marzeń.

Bo ich realizacja nie może być oddzielona od rachunku ekonomicznego. Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice: – Znam przypadki, gdy pierwsze pieniądze poszły na samochód, drugie na mieszkanie, a trzecie już się nigdy nie pojawiły. Trzeba też pamiętać, że – jak powiedział Ryszard Florek, współtwórca firmy Fakro: – Prowadzenie biznesu to nie tylko zarabianie kasy. To wyzwanie, sport, element konkurencji. A przede wszystkim ludzie. Firmę tworzyli moi koledzy, współpracownicy. Miałbym patrzeć, jak ktoś ich zwalnia?

Kup książkę Łowcy milionów. Dekalog przedsiębiorcy

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2013-01-03, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2013, Mam, Moje ebooki,
Czy w Polsce można uczciwie zarobić duże pieniądze? Czy to prawda, że "pierwszy milion trzeba ukraść"? Czy polska firma może skutecznie rywalizować z największymi światowymi gigantami? Na te pytania odpowiada książca "Łowcy milionów. Dekalog przedsiębiorcy", w której Piotr Miączyński i Leszek Kostrzewski zawarli wywiady przeprowadzone z laureatami konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca roku. Znakomita większość z nich starała się dotąd pozostawać w cieniu. Dalecy od skandali, od usilnego wpychania się na pierwsze strony tabloidów, od namolnego chwalenia się własnym bogactwem czy sukcesem. Marcin Iwiński - współzałożyciel CD Projektu. Krzysztof Pawłowski - twórca Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University. Krzysztof Pawiński - prezes Grupy Maspex Wadowice. Ryszard Florek - współtwórca sukcesu Fakro. A także Zbigniew Sosnowski z Krossa (czołowego europejskiego producenta rowerów), Tadeusz Winkowski (drukarz), Maciej Duda (szef PKM Duda), Dariusz Miłek (NG2 - największy sprzedawca butów w Polsce, CCC, Boti, Quazi), Piotr Mikrut (prezes Śnieżki) i Ewald Raben (prezes grupy Raben). Dziesięciu mężczyzn, dziesięć historii sukcesu, tym bardziej zaskakujących, że narodziły się w Polsce, a osiągnęły naprawdę imponujące wymiary. Niektórzy z nich odsunęli się lub właśnie usuwają się w cień, sprzedając czy przekazując kierowanie firmami następcom. Inni ...

Opinie o książce - Łowcy milionów. Dekalog przedsiębiorcy

Avatar użytkownika -

Historie twórców działających w Polsce firm, które odniosły wielki sukces, przedsiębiorców nagrodzonych w konkursie Ernst