Ślady szatana

Tom 13 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Jego ślady - odcisk jednej bosej ludzkiej stopy i drugiej, której nie można było rozpoznać - budziły przerażenie. Gnał na przód niczym sam diabeł i zabijał każdego, kto stanął mu na drodze. Dominik, Villemo i Niklas z rodu Ludzi Lodu zrozumieli, że zostali wybrani, by go powstrzymać. Ale kim jest i jak, można unieszkodliwić monstrum, które wydaje się nieśmiertelne...?

Informacje dodatkowe o Ślady szatana:

Język oryginału: Norweski
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Ilustracje:Wiesław Galach

Kup książkę Ślady szatana

Ślady szatana - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek 2017,

Tyle się naczekałam na trochę magii i w końcu po wielu zapowiedziach zwiastujących powiedzmy, że mam. W 13 tomie sagi o Ludziach Lodu pojawia nam się nowa całkiem ciekawa postać utożsamiana z samym Szatanem. Zabija i pozostawia po sobie tajemnicze ślady. Jedna ludzka stopa i coś co może być nawet kopytem. Sieje postrach wśród ludzi. Znajdują się śmiałkowie, próbujący go schwytać, lecz marnie kończą.

Nasza Villemo do której się już przywiązaliśmy razem z Dominikiem i Niklasem zrozumieli, że to właśnie jest ich przeznaczenie. Misja jest trudna i niebezpieczna. Bohaterowie maja jednak podejrzenia, że tajemniczy osobnik może być powiązany z ich rodem. Na dodatek mimo iż wszyscy widzą w nim potwora można dostrzec jakieś ludzkie uczucia w tej sylwetce. Czy są one prawdziwe? Czy Potwora należy zgładzić czy tez starać się mu pomóc? Co jeśli bestia jest nieśmiertelna?

Postać budzi w nas co chwilę sprzeczne uczucia. Budzi tez ciekawość skąd jest i czego chce. przez to czyta się przyjemnie i szybko. W końcu coś nowego. W wyprawie bierze udział jeszcze czwarta osoba, która jak się okazuje również ma swój udział w przeznaczeniu, które ma się wypełnić.

Wątek romantyczny był bardzo domyślny ale nie narzekam. Jeszcze jedna rzecz w charakterze bohatera mi się nie podobała ale nie chce zdradzać fabuły poza tym, zaczyna się robić ciekawie. Z chęcią sięgnę po kolejny tom. Gdyż ciągle jeszcze nie wszytko się wyjaśniło.

W całej książce jednak najbardziej chyba spodobała mi się historia Kulawca. Mimo iż nie odgrywa znaczącej roli dla fabuły (może jeszcze odegra) była przepiękna i wzruszająca. Po raz kolejny ukazane zostało prawdziwe zło drzemiące w ludziach i to tych uważających się za religijnych i pobożnych.

Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52,
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Stwór siał postrach wśród ludzi. Przemieszczał się szybko i zawsze były ofiary. Ale śladów mordu na ciałach nie było. Umierali ze strachu? Ludzie Lodu zrozumieli, że jest jednym z nich. wyruszyła ekspedycja ku spotkaniu z potworem. Każdy z trójki miał jakieś zadanie, a raczej z czwórki, gdyż do pomocy przyznano Dominikowi, Villemo i Niklasowi śliczną pomocnicę. Jej postać odegrała niezwykłą rolę w unieszkodliwieniu potwora.
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-05-26, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Przerażające relacje o istocie nie z tego świata docierają do Ludzi Lodu. Z opisu wynika, że chodzi o dotkniętego członka ich rodu. Villemo, Dominik i Niklas wiedzą że nadszedł czas na ich zadanie. Z Potwora Villemo ma zrobić nowego Tengela Dobrego.

Niezwykle "dzika" i zaskakujaca część sagi. Wydarzenia, które mają w niej miejsce sprawiają, że czuje sie te same emocje co na samym początku przy pierwszej części. Nowa postać sprawia, że saga zyskuje  zupełnie "inny wymiar" i od razu mamy ochotę sięgnąć po kolejną książkę z serii.

Robi się naprawdę ciekawie:)

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Od pierwszych stron mamy wrażenie, że naprawdę to Diabeł zstapił na ziemię, jakiś potwór o jednej nodze krótszej (niczym kopycie) zabija samym widokiem. Aż do chwili, gdy ludzie na przynętę przykuwają łańcuchem 11-letniego Kulawca. Otóż potwór uwalnia chłopca i odchodzi. Pod straszną powłoką kryje się zbłąkana ludzka dusza, rozpaczliwie samotna i nieszczęśliwa. Ludzie Lodu nadają mu imię Ulvhedin. Elisa jednak ku zdumieniu wszystkich, od razu widzi w nim pieknego mężczyznę. I nie zmienia tego nawet fakt, jak Ulvhedin się z nią obszedł.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Przeczytane:2017-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2017,
Przewoźnik
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Przewoźnik

Benedikte Lind z Ludzi Lodu została wezwana, by pomóc w rozwiązaniu zagadki domu duchów i tajemniczych zwłok. Wyrusza z garstką towarzyszy...

Sindre, mój syn
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Sindre, mój syn

Sindre był wyjątkowo wdzięcznym malcem. Nie dostrzegał tego jednak Gard Morkmoen, którego nieoczekiwanie - jako domniemanego ojca - zmuszono do zaopiekowania...