Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310129604
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

Wyjątkowa edycja wszystkich bajek dla dzieci Jana Brzechwy. Wspaniałe ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej, twarda oprawa, duży format - tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami!

,,Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki" - to tom otwierający niepowtarzalny cykl, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci.

Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory, jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia. Ten jedyny w swoim rodzaju hołd dla twórczości Jana Brzechwy obejmuje cztery tomy: ,,Bajki", ,,Wiersze", cykl o panu Kleksie oraz utwory sceniczne.

Jan Brzechwa (1900-1966) był z zawodu adwokatem, uznanym w Polsce i w Europie specjalistą z zakresu prawa autorskiego. Naprawdę nazywał się Jan Lesman. Debiutował bardzo młodo: jako piętnastoletni chłopiec ogłosił w czasopiśmie ,,Sztandar" swoje pierwsze, młodzieńcze wiersze, które podpisał używanym później przez całe życie pseudonimem Brzechwa (pseudonim ten, oznaczający tylną, końcową część strzały, wymyślił jego stryjeczny brat, Bolesław Leśmian). Pisał utwory poetyckie dla dorosłych, utwory satyryczne do kabaretów i teksty piosenek.

Jola Richter-Magnuszewska - maluje, rysuje, wycina i wykleja ilustracje do książek, podręczników i czasopism dla dzieci, używając technik manualnych. Bardzo lubi swoją pracę. Czasem tak bardzo, że ilustrowane postacie śnią jej się po nocach. Mieszka w Beskidzie Niskim z synami, mężem, kotami, psami i do niedawna z kurami. Wspólnie prowadzą pracownię Z Innej Bajki, uprawiają ogródek, pieką chleb, robią sery i cieszą się ze świętego spokoju, bo słoń nie grywa im za często na fujarce, a Pinokio za często nie śpiewa.

Kup książkę Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki

Opinie o książce - Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016 - dzieciaki, Ulubione,
Nazwisko Jana Brzechwy budzi wiele wspomnień u niejednego dorosłego. Sama myśl o jego twórczości przenosi do czasów dziecięcych, pierwszych szkolnych klas, do zabawy i beztroski, a każda czytana bajka wywołuje uśmiech na twarzy, niezależnie od wieku czytelnika. Może zabrzmi to zabawnie i niedorzecznie, ale dzięki dowcipnym historiom Brzechwy przetrwałam sesję - jego teksty przebiły się przez egzaminowy stres i okazały się dla mnie niebywałym wsparciem w tym trudnym dla każdego studenta okresie. "Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki" to opasłe tomisko rozmiaru A4, z twardą okładką, liczbą stron przekraczającą 340 i pięknymi, barwnymi ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Rysunki owej pani oczarowały mnie całkowicie, zakochałam się w jej "kresce" oraz pomysłowości, którą wykazała się przy ukazywaniu wydarzeń z bajek oraz - przede wszystkim - bohaterów. Najbardziej spodobała mi się szata graficzna "Pchły Szachrajki", ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że to wybór mocno subiektywny, ponieważ to moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Książka - jak nietrudno zgadnąć - zawiera wszystkie bajki dla dzieci, które wyszły spod pióra "czarodzieja słowa". Wiele z nich nie było powszechnie znanych i dostępnych, a więc nawet dla znawcy twórczości Brzechwy może być to nie lada gratka. Spotkacie tu aż dwadzieścia sześć bajek: "Szelmostwa lisa Witalisa", "Pan Doremi i jego siedem ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki

Inne książki autora
Zwierzęta w zoo. Klasycy polscy
Jan Brzechwa0
Okładka ksiązki - Zwierzęta w zoo. Klasycy polscy

Seria książeczek z wierszami Jana Brzechwy. Klasyka polskiej poezji dziecięcej z pięknymi ilustracjami. Doskonała lektura dla najmłodszych czytelników...

Kwoka
Jan Brzechwa0
Okładka ksiązki - Kwoka

Książeczka ze sztywnymi kartkami przeznaczona dla najmłodszych....

Reklamy