Chłopiec, który wrócił z Nieba

Dodał/a książkę: czytam

Wypadek...
Cud...
I nadprzyrodzone spotkanie, które
może zmienić Twoją opinię na temat Nieba, aniołów i Boga...

Poruszająca relacja o „życiu po życiu”

Gdy pewnego listopadowego poranka Kevin Malarkey jechał samochodem ze swym sześcioletnim synem Aleksem, zderzyli się z innym pojazdem. Alex odniósł ciężkie obrażenia i zapadł w śpiączkę – lekarze nie dawali mu żadnych szans. Jednak po dwóch miesiącach Alex wybudził się ze śpiączki i miał do opowiedzenia niezwykłą historię. Opisywał miejsce wypadku, szczegóły akcji ratunkowej i wydarzenia ze szpitala – mimo że pozostawał wtedy nieprzytomny. Opowiadał też o… nieziemskiej muzyce i aniołach, którzy przeprowadzili go przez bramy Nieba, a także o spotkaniu z Jezusem.

Chłopiec, który wrócił z Nieba to wzruszająca historia zwykłego chłopca, który odbył niezwykłą podróż – do Nieba i z powrotem. To książka, która pomaga uwierzyć w cuda, w życie poza tym światem i w moc ojcowskiej miłości.

Kevin Malarkey jest terapeutą i psychologiem z praktyką poradniczą w Columbus, w stanie Ohio. Ukończył College of Wooster oraz Uniwersytet Stanowy w Ohio. Wraz z żoną Beth mają czworo dzieci: Aleksa, Aarona, Gracie i Ryana.

Alex Malarkey to pierwsze dziecko na świecie, które przeszło „zabieg Christophera Reeve’a”, umożliwiający osobie sparaliżowanej oddychanie bez respiratora. Obecnie Alex potrafi stanąć z pomocą podpórki i porusza się na bieżni w specjalnej uprzęży. Chłopiec wierzy, że pewnego dnia odzyska sprawność. Uwielbia oglądać transmisje sportowe i kibicuje swoim ukochanym drużynom – Pittsburgh Steelers i Ohio State Buckeyes.

Kup książkę Chłopiec, który wrócił z Nieba

Avatar użytkownika - ksiazkowa-fantaz
ksiazkowa-fantaz
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Lit. faktu, Mam,
W przypadku straty bliskiej osoby wielu ludzi zaczyna zastanawiać się, jak tam jest? Jak wygląda niebo? Czy istnieje piekło? Osoby, które przeżyły śmierć kliniczną, opowiadają o światełku w tunelu. A co widział Alex?   Ta niezwykła historia wydarzyła się naprawdę. To historii pełna cierpienia, bólu, ale też radości, troski, miłości. Historia, która porusza, wyciska łzy z oczu i zapada niezwykle głęboko w pamięć.   Kevin wraz z żoną i dziećmi właśnie się przeprowadzili. Właśnie urodziło im się już czwarte dziecko. Nadeszła niedziela. Kevin postanawia zabrać najstarszego syna do kościoła. Następnie Alex namawia tatę na lody, a potem na wyprawę na plac zabaw. Przychodzi pora powrotu do domu. Kevin jedzie nieznanymi ulicami, skrótami. Alex zagaduje go, Kevin się odwraca i w tym momencie... Wszystko się zmienia. Samochód ulega poważnemu wypadkowi. Kevin sam wychodzi z samochodu, Alex jednak się nie rusza, jego głowa zwisa nienaturalnie... Zjawia się pomoc medyczna, jednak stan chłopca jest tak zły, że sanitariuszom nie pozostaje nic innego, jak tylko modlitwa... Chłopiec jest podłączony do aparatury medycznej, do respiratora, do tego zapada w śpiączkę. Po upływie około dwóch miesięcy Alex wybudza się ze śpiączki, by opowiedzieć bliskim o swojej niebywałej podróży.   Gdy rozeszła się wieść o wypadku, ludzie zjednoczyli się i trwali w modlitwie. Efekt był ...

Opinie o książce - Chłopiec, który wrócił z Nieba

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Opiekuńcze skrzydła Aniołów „Wiara czyni cuda lecz tylko walka daje efekty.” – pisał Stefan Żeromski. Jakże spektakularne efekty może zatem dawać połączenie wsparcia duchowego, modlitwy oraz determinacji. Wiedzą o tym wszyscy, którzy desperacko walczą o odzyskanie zdrowia i sprawności, wiedzą ich rodziny, które są gotowe na największe poświęcenie, bowiem motywuje ich wiara w to, że kiedyś będzie lepiej. Niekiedy wiara ta, jest wiarą w cuda, bowiem nie ma racjonalnych przesłanek do tego by stwierdzić, że działanie rzeczywiście ma szanse powodzenia. Co zatem pozwala nam trwać w modlitwie, w przekonaniu, ze los ulegnie odmianie? Co pozwala znosić kolejne ciosy, kolejne katastrofy i nieodmiennie trwać w wierze w Jezusa? Być może na te pytania poruszające sporną kwestię doświadczania tych, których Bóg umiłował najbardziej, odpowie książka „Chłopiec, który wrócił z Nieba”, czyli prawdziwa historia dziecka, które spotkało anioły. Opublikowana nakładem wydawnictwa Aetos pozycja autorstwa Kevina i Alexa Malarkey, to wstrząsająca relacja z życia rodziny Malarkey`ów, a raczej z wyboistej drogi, którą stało się ich życie po wypadku. Książka wzrusza, skłania do refleksji, ale i napełnia nasze serca nadzieją, że w trudnych chwilach możemy liczyć na wsparcie, bowiem jest ktoś, kto nigdy się od nas nie odwróci. Emocjonalność książki jest ...
Po "Chłopiec, który wrócił z nieba" sięgnęłam kierowana własnymi zainteresowaniami. Wspominałam już we wcześniejszych opiniach, że lubię tematykę paranormalną dlatego kiedy zobaczyłam, że książka jest dostępna w bibliotece bez wahania ją wypożyczyłam. Historia opowiada o wizjach Alexa po wypadku oraz to jak rodzina radziła sobie po tej tragedii. Po obrażeniach jakie chłopiec doznał to naprawdę istny cud może jakoś normalnie funkcjonować. Książka skłoniła mnie do zadawania pytań odnośnie życia po śmierci, stanu poza ciałem, śmierci klinicznej. Kwestie tego, że ta historia jest wymyślona zostawię bez komentarza. Nie zmieni to mojego poglądu na te sprawy, ponieważ nadal wierzę w to "co niewidzialne". Czy polecam? Jeśli wierzysz w istnienie życia pozagrobowego i aniołów tak jak ja to książka dla Ciebie, jeśli nie to nie musisz czytać. Tylko się wymęczysz i poczujesz, że ktoś narzuca Ci swoje poglądy.
Avatar użytkownika - magda690
magda690
Przeczytane:2015-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
pytania do Aleksa: P. Co bys powiedział komus, kto ma zmartwienie i sie niepokoi? O. Powiedziałbym po prostu: '' popros o pomoc Boga ''
Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Dosyć ciężko mi się ją czytało. Rzeczywiście cud jeżeli chodzi o wyjście chłopca z takiego stanu w jakim był i opis mocnych przeżyć jakie doznał w trakcie śpiączki. Można przeczytać ale lepiej pożyczyć niż kupić.
Wydaje się być bardzo intrygującą książką!