Ogarnij się! Dziennik

Praktyczne wskazówki, jak zebrać się do kupy i wygrać w życie.

Niezależnie od tego, czy utknąłeś w niesatysfakcjonującym cię związku, pracy, której nienawidzisz, przytłoczony milionem e-maili, czy po prostu potrzebujesz niewielkiej pomocy w drodze do światowej kariery, najtrudniejszą częścią zmiany życia jest wiedza, jak zacząć. I tu z pomocą przychodzi Sarah Knight. W dzienniku, który powstał na bazie książki Ogarnij się, pomaga zrozumieć, co chcesz zrobić i radzi, jak zacząć. Poręczny i niezwykle praktyczny, zawiera najważniejsze elementy teorii zbierania się do kupy, ale również jest miejscem do zapisywania celów, zadań, spotkań, nadziei, marzeń i list zakupów.

Informacje dodatkowe o Ogarnij się! Dziennik:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Get Your Sh*t Together Journal
Tłumaczenie: Anna Czajkowska

Tagi: bóg Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Ogarnij się! Dziennik

Ogarnij się! Dziennik - opinie o książce

Jedyne co mogę powiedziec to to że dziennik jest napisany w bardzo fajny sposób, łatwo trafia do czytelnika, i naprawde jest pomocna w ogarnięciu się:)

Avatar użytkownika - vicky222
vicky222
Przeczytane:2019-02-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

W 2017 roku spłynęła na mnie Magia olewania, rok później musiałam się Ogarnąć, a dziś po prostu „zbieram się do kupy” – to wszystko razem z Sarah Knight amerykańską autorką antyporadników. Poprzednie książeczki dostarczyły mi kilka chwil oddechu od trudności jakie codziennie napotykam. I choć były to krótkie poradniki potrafiły mnie rozweselić i do tej pory pamiętam niektóre rady. Autorka na bazie popularności kolejny raz wypuściła w świat dziennik pod tytułem Get Your Sh*t Together, który pojawi się w księgarniach właśnie dziś.

Jak nazwa wskazuje jest to przede wszystkim dziennik/planner, który powinien posłużyć do zapisywania własnych celów. Choć książka zawiera niecałe 200 stron, to większa ilość z nich to prawie puste strony przeznaczone do notatek. Dlatego też po nastawieniu się na czytanie doznacie rozczarowania. Tutaj trzeba podejść inaczej – włączyć tryb refleksji, marzeń, planów, bo właśnie do tego został stworzony ten dziennik. Lektura pozwala ze spokojem przyjrzeć się jeszcze nieogarniętym sprawom i pozwolić sobie na poradzenie sobie z tymi obszarami, gdzie dosłownie spada na nas kupa. Ważne jest, że Sarah Knight daje pełne pole do popisu, jeśli chodzi o temat, który nurtuje czytelnika. Podsuwa konkretne techniki posiłkując się własnym doświadczeniem.

Ogarnianie się to ciężka praca. Jeśli ktoś ma z tym ogromne problemy, taka książka może nie wystarczyć. Raczej można jej używać do niedużych trudności w życiu codziennym, gdzie wymagana jest bezkompromisowość i realne popatrzenie na sprawę. Ułożenie planu działania z autorką może być czymś odkrywczym i ciekawym.

Get Your Sh*t Together to kolejny antyporadnik z serii poradzenia sobie z rzeczami, które przytłaczają.Wierzę, że są osoby dla których będzie to coś odkrywczego, jednak zdecydowanie większa ilość czytelników nie dostanie od tej książki tego, co potrzebuje. Ja spędziłam przyjemnie czas, ale miałam lekkie poczucie, że wcześniejsze dwie pozycje autorki są lepsze. Spróbujecie?

Magia olewania
Sarah Knight0
Okładka ksiązki - Magia olewania

Magia olewania jest książką dla tych wszystkich, którzy pracują za dużo, za mało wolnych chwil spędzają na rozrywce i nigdy nie mają wystarczająco dużo...

Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas
Sarah Knight0
Okładka ksiązki - Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas

Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą...