Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki

Liczy się tylko numer 1!

Kobiety, które walczą to seria niezwykłych wywiadów przeprowadzonych przez Sylwię Chutnik z kobietami, które, zawodowo lub amatorsko, uprawiają sporty walki. Jak wygląda walka i trening? Dlaczego atrakcyjne i młode dziewczyny wybrały ten ,,niekobiecy", konfrontacyjny i brutalny sport?

Wśród rozmówczyń są zawodniczki: Joanna Jędrzejczyk, Agnieszka Rylik, Sylwia Kusiak, Agnieszka Niedźwiedź, Gabriela Kuzawińska, Iwona Guzowska, Ewa Brodnicka, Sylwia Zaczkiewicz (również trenerka, która prowadzi klub Zaciśnięte Pięści), trenerki: Joanna Piotrowska (WenDo) i Jolanta Wasilewska (krav maga). Oprócz nich autorka rozmawiała z kobietami, które trenują hobbystycznie - pisarką Grażyną Plebanek, dziennikarką, blogerką i pisarką - Małgorzatą Halber oraz Natalią Fiedorczuk - pisarką, piosenkarką, instrumentalistką i autorką piosenek.

MOCNE STRONY KSIĄŻKI:

oPortret zbiorowy środowiska reprezentatywnego dla potrzeb i aspiracji młodych kobiet ukazany poprzez  losy indywidualne

oNowa kobiecość: adrenalina, siła, rywalizacja, sprawczość, samorealizacja

oZnana pisarka (i bokserka) jako wyrazicielka środowiska

Informacje dodatkowe o Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2017-11-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki

Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki - opinie o książce

Avatar użytkownika - teresakielb
teresakielb
Przeczytane:2020-07-05,

Świetna pozycja! Jest to książka, która motywuje do walki. Nie tylko w sztukach walki, nie tylko w sporcie. Ta książka motywuje do walki w życiu bez względu na to, co się dzieje. Dowiedziałam się także ciekawych rzeczy na temat zawodowego sportu, a także biografii wielu mądrych kobiet. W książce jest opisane także dążenie kobiet do praw w sportach walki co jest bardzo ciekawe i cieszę się, że aktualnie sytuacja się zmieniła i możemy bez problemu trenować boks. Płeć piękna ma moc!

Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955
Sylwia Chutnik0
Okładka ksiązki - Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955

Jak wygląda miasto wyłaniające się z ruin? Jak żyją jego mieszkańcy? Co słyszą w domach, zakładach pracy, na ulicach? Co jedzą, jak się ubierają, jak spędzają...

Smutek cinkciarza
Sylwia Chutnik0
Okładka ksiązki - Smutek cinkciarza

"Smutek cinkciarza" - seria Na F/AKTACH, opowieść zainspirowana jest śmiercią cinkciarza, którego zabił w windzie jego syn. Sprawa została umorzona we...