Most do Terabithii

Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieni...

Na podstawie ,,Mostu do Terabithii" powstał film, zrealizowany przez producentów ,,Opowieści z Narnii", do którego zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii, a fascynujący świat Terabithii ożywili montażyści ,,Władcy Pierścieni".

Katherine Paterson stworzyła niezapomnianą książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą!

Katherine Paterson, współczesna pisarka amerykańska, urodziła się 31 października 1932 roku w Chinach. Tam też spędziła część swego dzieciństwa. Uczyła się kolejno w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu stu!diów (King College, Bristol, Tennessee) wyjechała na cztery lata do Japonii, gdzie studiowała w Kobe i była nauczyciel!ką na wsi, na wyspie Shikoku.

Jest laureatką licznych nagród: National Book Award (1977, 1979), Medalu im. Johna Newbery'ego (1978 - za ,,Most do Terabithii", 1981), Scott O'Dell Award for Historical Fiction, Medalu im. Hansa Christiana Andersena (1998) oraz Nagrody im. Astrid Lindgren (2006).

Ma czworo dorosłych dzieci.

Książki Katherine Paterson podejmują często trudne, ale ważne dla młodego czytelnika tematy, przedstawione w bardzo wiarygodny sposób.

Informacje dodatkowe o Most do Terabithii:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2022-02-28
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Bridge to Terabithia

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Fantasy dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Most do Terabithii

Wspaniała Gilly
Katherine Paterson0
Okładka ksiązki - Wspaniała Gilly

Gilly to zadziorna nastolatka o trudnym charakterze - chodzi własnymi drogami i nie słucha nikogo, a już w szczególności dorosłych, którzy...

Most do Terabithii
Katherine Paterson0