Okładka książki - „Najbliższe narody”. Stosunki brytyjsko–amerykańskie w dobie prezydentury Theodore’a Roosevelta

Wydawnictwo: DiG
Data wydania: 2014-11-20
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7181-868-4
Dodał/a książkę: czytam

„Najbliższe narody” to pierwsza na rynku polskim publikacja poświęcona relacjom dyplomatycznym Londynu i Waszyngtonu w latach 1901–1909. W odróżnieniu od zdecydowanej większości prac obcojęzycznych wydarzenia rozpatrywane są z perspektywy brytyjskiej. Pozwoliło to obalić część obowiązujących w historiografii mitów. Umożliwiło też podjęcie wątków dotychczas marginalizowanych.

Jakkolwiek „Najbliższe narody” poświęcono przede wszystkim zagadnieniom dyplomatycznym, to kulturowe, społeczne, ekonomiczne i ideologiczne aspekty „wielkiego zbliżenia” narodów anglojęzycznych również utorowały sobie drogę na karty tej książki.

Kup książkę „Najbliższe narody”. Stosunki brytyjsko–amerykańskie w dobie prezydentury Theodore’a Roosevelta

Opinie o książce - „Najbliższe narody”. Stosunki brytyjsko–amerykańskie w dobie prezydentury Theodore’a Roosevelta

Avatar użytkownika - RyanKam
RyanKam
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Książka, w której ogrom wykorzystanych źródeł budzi respekt u czytelnika. Praca doktora Damskiego, ciekawie obrazuje historię stosunków amerykańsko-brytyjskich na przestrzeni prezydentury Theodora Rosselvelta. Książka została podzielona na kilka rozdziałów, która obrazuje najważniejsze polityczne zagadnienia w tym czasie. Największym plusem jest ukazanie problemu z dwóch stron - angielskiej oraz amerykańskiej. Autor stara się dokonywać wyważonych ocen, nie faworyzując żadnej ze stron. Damski zebrał całkiem sporą ilość dzienników, wspomnień, pamiętników najważniejszych dyplomatów epoki, którzy dzielili się swoimi refleksjami na temat bieżących wydarzeń. Książka jest ciekawa, ale przeznaczona przede wszystkim dla miłośników tematu.
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński