Quilling. Cuda z papieru

Data wydania: 2015-01-11
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-280-1275-2
Dodał/a książkę: magdalenardo

Opis z okładki: Quilling to niezwykle pożyteczna technika plastyczna dla dzieci szkolnych - wykorzystując głównie kciuk i palec wskazujący, doskonale ćwiczy chwyt pęsetowy dziecka, gdyż dziecko obraca precyzyjnie wąski nawijak oraz kształtuje delikatne elementy w palcach; pomaga też ćwiczyć i kontrolować mięśnie palców, co jest niezwykle istotne w nauce pisania.

Kup książkę Quilling. Cuda z papieru

Opinie o książce - Quilling. Cuda z papieru

Avatar użytkownika - Betsy
Betsy
Przeczytane:2015-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Literatura polska, Do recenzji, Mam, Ulubione, Warte uwagi,
Wiele osób pyta mnie o hobby. Że książki - to oczywiste. Jednak od jakiegoś czasu zajmuję się również Quillingiem. A cóż to takiego? - pytają wtedy. To coś zarówno prostego i efektownego, z czego można zrobić praktycznie wszystko. Jest to technika zwijania papieru, tworzenia ozdób z cienkich paseczków papieru, które uformowane w różne kształty tworzą obrazek bądź figurę w 3d. Tę technikę coraz częściej widujemy na kartkach świątecznych/urodzinowych, a nawet małych modelach przestrzennych. Świetnie to wygląda, prawda? Jeśli zatem chcielibyście zacząć swą przygodę z Quillingiem, zachęcam do zapoznania się z ciekawą książeczką Joanny Tołłoczko i Piotra Syndomana. Znajdziecie tam wszystko, co potrzebne jest początkującym quillingowiczom. Chociaż trochę tej techniki poznałam, z wielką chęcią przejrzałam poradnik. Znajdziemy w nim wszystko, czego potrzebuje każdy początkujący - od opisu narzędzi potrzebnych do tworzenia quillingowych elementów aż po przykładowe prace, które można wykonać. Prosto, krok po kroku, z dobrą ilustracją - wszystko, by ułatwić sprawę. Bo Quilling sam w sobie jest naprawdę prosty, wystarczy chęć i trochę pomysłów, by z papieru stworzyć naprawdę cudowne rzeczy. A przy okazji nieźle się zrelaksować... Czego nauczymy się, sięgając po poradnik? Wielu rzeczy. Na początek najważniejsze - kształty. Z jednego paska, który ukręcimy w małe kółeczko możemy wiele zdziałać - od charakterystycznej łezki, po inne figury geometryczne, z których uformujemy zaś inne kształty (listki, serduszka, płatki kwiatów). Druga rzecz - kwiaty. W quillingowym stylu znajdziemy wiele rodzajów, które pięknie ozdobią nasze kartki lub inne obrazy. Poradnik pokazuje te najciekawsze, które najprościej zrobić, ale jednocześnie najlepiej wyglądające:) Co więcej? Pomysły na zrobienie ozdób świątecznych, kartki na walentynki, małe zwierzątka, a nawet biżuteria! Wszystko w jasny i prosty sposób, idealny na początek naszej zabawy ze zwijaniem:) Ten poradnik z pewnością sprawdzi się jako pierwszy nauczyciel. Technika Quillingu to fajna sprawa, naprawdę potrafi wciągnąć. A przy tym nieźle ozdobić nasz dom. Można nawet pokusić się o oryginalną zakładkę do książki - to naprawdę proste! W książce Tołłoczko i Syndomana znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy na początek: zachęcające słowa, dokładne instrukcje i przykładne zdjęcia. Aż się chce samemu mieć takie ozdoby! Jako maniak quillingowania zachęcam do poznania tego poradnika. To naprawdę wartościowa rzecz. Polecam!
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Quilling to łatwa technika plastyczna polegająca na zwijaniu pasków papieru, z których tworzy się następnie niepowtarzalne cuda. To niesamowite jak małym kosztem można stworzyć coś niebanalnego i oryginalnego. Technika ta doskonale nadaje się do tworzenia kartek okolicznościowych i upominków dla bliskich, jak np. ramki do zdjęć, obrazki, wieńce, zawieszki, a nawet biżuteria. Bibliotekarzem szkolnym zostałam 2,5 roku temu. Wcześniej przez kilka lat pracowałam w świetlicy szkolnej, w której prowadziłam szereg zajęć: ruchowe, informatyczne, czytelnicze, teatralne, wychowawcze, muzyczne i oczywiście plastyczne, które osobiście lubiłam najbardziej. Starałam się nie skupiać na rysowaniu i malowaniu, chciała żeby dzieci rozwijały się twórczo tworząc coś dla siebie czy bliskich. Sama swego czasu testowałam różne formy rękodzieła, co zresztą dokumentowałam na drugim swoim blogu - Nowicjuszka. W związku z tym w ramach zajęć dodatkowych od 4 lat prowadzę w szkole Klub Twórczego Rękodzieła, gdzie uczniowie podczas zajęć tworzą kartki, scrapy i notesy techniką scrapbookingu. No niestety moje chęci zdecydowanie przewyższały moje umiejętności, które niestety były mierne, choć czasem zdarzało mi się zrobić coś naprawdę fajnego. Od jakiegoś czasu książki zdecydowanie wygrywają z rękodziełem jeśli chodzi o mój wolny czas, a szkoda. Może nadszedł czas, by to zmienić i wypośrodkować. Część wolnego czasu mogę spędzać biernie z lekturą, a część aktywnie poprzez tworzenie. Quilling może być ciekawym pomysłem na odnalezienie na nowo pasji do tworzenia, a także powiewem świeżości na nieco rutynowych już zajęciach dodatkowych z moimi uczniami. "Quilling. Cuda z papieru" to pozycja, która zachwyci nie tylko osoby, które wcześniej miały coś wspólnego z tą techniką czy samym rękodziełem. Wydanie jest prześliczne. Poza licznymi pomysłami z instrukcjami wykonania w książce znajdziemy coś w rodzaju "poradnika na dobry początek". Przedstawiono w nim narzędzia, w które powinniśmy się zaopatrzyć, pierwsze kroki w quillingu - czyli instrukcję jak pracować z pojedynczym paskiem papieru oraz podstawowe kształty, powstałe w wyniku składania (jest ich aż 21!). Do tej pory sama korzystałam tylko ze szpilek i szablonu kołowego, teraz wiem jak korzystać z pozostałych narzędzi. Poza licznymi, interesującymi pomysłami na wykorzystanie techniki quillingu w pracy własnej trzeba zwrócić uwagę na cudowne zdjęcia, bez których książka nie byłaby tak dobra. Wszystkie zdjęcia są w skali 1:1, co ułatwia korzystanie z instrukcji - na zdjęciach sfotografowano nie tylko gotowe wytwory, ale także kolejne etapy tworzenia. Całość wyszła bardzo estetycznie, kolorowo i pięknie. Nie sposób się od niej oderwać. W pierwszym odruchu chciałoby się wykonać każdą z prezentowanych rzeczy, bo wszystkie są takie cudowne. Joanna Tołłoczko z Piotrem Syndoman tworzą bardzo zgraną zawodowo parę. Chętnie poznałabym kolejne książki przez nich stworzone. To prawdziwa przyjemność dla oka, która daje równocześnie cenne wskazówki i pomysły do wykorzystania w pracy własnej. Dzięki książce każdy czytelnik nauczy się jak wykonać kilka różnych rodzajów kwiatów (większość z nich można wykonać także bez specjalistycznych narzędzi, choć w książce pokazano instrukcje z ich wykorzystaniem), papierowe zwierzątka do wykorzystania na zawieszki, elementy kartek okolicznościowych czy obrazków, ozdobę długopisu oraz pomysły na cudowną biżuterię. Mnie najbardziej przypadły do gustu pomysły na kartki okolicznościowe, to pewnie dlatego, że to moja ulubiona forma rękodzieła. Bardzo efektowny jest też wianek z róż czy nietypowe jajka wielkanocne oraz ramka z margaretkami. Książka to obowiązkowa pozycja w biblioteczce fanów rękodzieła, głównie tych początkujących. Nie powinno jej też zabraknąć w bibliotece szkolnej, by mogła służyć nauczycielom, a także twórczym uczniom. "Quilling. Cuda z papieru" to książka dla czytelników w każdym wieku, bez względu na stopień wtajemniczenia w prezentowaną w niej technikę. Dla jednych może być przewodnikiem, a dla innych skarbnicą nowych pomysłów. Polecam ją wszystkim miłośnikom tworzenia.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa