Syn Neptuna

Tom 2 cyklu Olimpijscy herosi
Ocena: 5.25 (20 g³osów)

PERCY MA ZAMÊT W G£OWIE. Budzi siê z d³ugiego snu i nie pamiêta zbyt wiele poza w³asnym imieniem. Nie odzyskuje pamiêci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, ¿e jest pó³bogiem, i uczy go w³adania magicznym mieczem. Odbywa wêdrówkê, podczas której musi pokonaæ wiele potworów, i w koñcu trafia do obozu herosów... ale i tutaj niczego sobie nie przypomina. Pamiêta tylko jeszcze jedno imiê: Annabeth.

HAZEL POWRÓCI£A Z TAMTEGO ¦WIATA. W poprzednim ¿yciu stara³a siê byæ pos³uszn± córk±, choæ jej matka wykorzystywa³a szczególny ,,dar" córki, by zaspokoiæ swoj± chciwo¶æ. Kiedy wiêc tajemniczy G³os opêta³ matkê i jej ustami nakaza³ u¿yæ owego ,,daru", by obudziæ wielkie z³o, Hazel zbyt pó¼no zdoby³a siê na odwagê, by mu siê sprzeciwiæ. Na skutek jej b³êdu zagro¿one s± losy ca³ego ¶wiata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia siê w jej snach.

FRANK JEST NIEZDAR¡. Choæ jego babcia twierdzi, ¿e ich przodkowie byli potê¿nymi bohaterami, a on sam mo¿e siê staæ, kim tylko zechce, Frankowi nie jest ³atwo w to uwierzyæ. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadziejê, ¿e oka¿e siê nim Apollo, bo strzelanie z ³uku to jedyne, w czym ch³opak jest dobry - choæ nie a¿ tak dobry, by odnosiæ sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi siê swojej niezdarno¶ci, zw³aszcza w towarzystwie Hazel, najbli¿szej przyjació³ki. To w³a¶nie jej postanawia powierzyæ swój najwiêkszy sekret.

Niesamowite przygody m³odych bohaterów zaczynaj± siê w ,,innym obozie" pó³bogów, a potem przenosz± ich daleko, do krainy, nad któr± bogowie nie maj± ju¿ w³adzy. Pojawiaj± siê nowi herosi, od¿ywaj± straszliwe potwory i rodz± siê nowe przera¿aj±ce istoty, a wszystko to ma zwi±zek ze spe³nianiem siê Przepowiedni o Siedmiorgu.

Informacje dodatkowe o Syn Neptuna:

Wydawnictwo: Galeria Ksi±¿ki
Data wydania: 2012-01-23
Tytu³ orygina³u: The Son of Neptune
Jêzyk orygina³u: angielski

wiêcej

Kup ksi±¿kê Syn Neptuna

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Syn Neptuna - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2017-08-09, Ocena: 6, Przeczyta³em, 26 ksi±¿ek w 2017 ,

Ech Percy, Percy. Jak tak dalej pójdzie to mu woda sodowa uderzy do g³owy.  :)

Avatar u¿ytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2017-02-27, Ocena: 6, Przeczyta³am,
Ta cze¶æ jest moim zdaniem o wiele lepsza od poprzedniej. Nie wiem sk±d to wynika. Po prostu losy Percy'ego czyta mi siê o wiele lepiej ni¿ te Jasona
Avatar u¿ytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 5, Przeczyta³am,
Historia rozpoczyna siê jak dwie gorgony goni± Percy'ego, który nie mo¿e ich zabiæ. Gdy tak nasz heros ucieka przez zbieg okoliczno¶ci trafia do Obozu Jupiter, czyli do obozu pó³bogów, gdzie ich rodzicami s± rzymscy bogowie. Percy nic nie pamiêta ze swojej przesz³o¶ci, prócz jednego imienia- Annabeth. Co siê wydarzy³o? Czemu ch³opak czuje, ¿e tu nie pasuje? No i dlaczego wraz z pojawienie siê ch³opaka, pojawia siê równie¿ Junona (Hera) i Mars (Ares)? Ten tom to powrót do dobrej twórczo¶ci wujka Ricka! ? W tej czê¶ci byli dobrzy bohaterowie, du¿o akcji, (która nie by³a podobna do poprzednich przygód), leciutki romans i du¿a dawka strachu i to co lubiê najbardziej w twórczo¶ci pana Ricka to HUMOR! Siedzia³am w pokoju i ¶mia³am siê jak g³upia ? Nie wiem czy to za spraw± tego, ¿e by³ Percy i mo¿na by³o czytaæ jego perspektywê czy mo¿e Pan Riordan wpad³ na genialn± kontynuacjê serii, ale ten tom by³ o niebo lepszy od pierwszego! Bohaterowie mnie A¯ tak bardzo nie irytowali, bo Percy ??? Frank na pocz±tku by³ tak± wielk± niezdar± i ogólnie ¶lamazar±, a tylko pojawia siê Percy, zaraz staje siê bohaterem swojej Khorty. Pó¼niej jak jeszcze uznaje go rodzic to staje siê twardzielem i nieustraszonym wojownikiem. Hazel nie chce o niej du¿o pisaæ, bo bardzo mi by³o jej ¿al i bardzo siê cieszê z zakoñczenia tego tomu, bo ba³am siê strasznie o jej losy. ¦mieszy mnie to, ¿e gdzie tylko pojawia siê Percy to zaraz pomaga komu¶ staæ siê kim¶ lepszym. Przecie¿ dziêki niemu Grover sta³ siê starszym opiekunem, Annabeth wyruszy³a na swoje pierwsze misje, no i Frank zmê¿nia³. No i jak go za to nie kochaæ?! ? Tak jak wspomina³am w ksi±¿ce ca³y czas co¶ siê dzieje i nie jest to s³aba powtórka z rozrywki. Tu siê nie nudzimy, bo bohaterowie zmagaj± siê z problemami spowodowane przez misjê i ich przesz³o¶ci±. Do tego te tajemnice i zagadki bogów, to co pan Rick robi najlepiej, tworzy wszystko tak by czytelnik mia³ wielki mêtlik w g³owie i chcia³ czytaæ dalsze przygody :D Dlatego je¿eli zaczêli¶cie ju¿ przygodê z seri± Olimpijskich herosów, a pierwszy tom ¶rednio Wam siê spodoba³, jaki mi, to koniecznie przeczytajcie t± czê¶æ. Z pewno¶ci± wynagrodzi Wam s³aby pocz±tek i dziêki niej, odzyskujemy wiarê i liczymy na wielki fina³!
Avatar u¿ytkownika - boooklovers
boooklovers
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2016, Przeczytane, Po¿yczone,
Wspania³a ksi±¿ka ;) uwielbiam twórczo¶æ Riordana i na tej ksi±¿ce siê nie zawiod³am
Avatar u¿ytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczyta³em, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Jako zagorza³a fanka Percy'go Jacksona nie mog³am siê doczekaæ, a¿ znowu bêdê mog³a poczytaæ o jego nowych przygodach. Tym razem dowiadujemy siê, ¿e greccy bogowie to nie jedyni jacy istniej±, a rzymscy (ich odwieczni wrogowie) ¿yj± i maj± siê nie¼le. Poznajemy nowy obóz, w który panuj± odmienne zasady i zwyczaje. Jednak nie przebywamy tam zbyt d³ugo, jako ¿e m³ody heros wraz z nowymi przyjació³mi wyrusza na niebezpieczn± misjê. Nie ma siê co obawiaæ tego, ¿e autor wykorzysta³ ju¿ swoje pomys³y, gdy¿ najwyra¼niej ma ich jeszcze mnóstwo. Wprowadza ca³kowicie nowe w±tki i nie nawi±zuje za bardzo do starych. Ta seria zapocz±tkowana ,,Zagubionym herosem" wprowadza wiele zmian, a my mo¿emy dowiedzieæ siê wielu ciekawych rzeczy.
Avatar u¿ytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 4, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2015, Rick Riordan,
Jak zwykle czyta siê b³yskawicznie - akcja zawarta zaledwie w kilku dniach jest wci±gaj±ca. Widaæ, ¿e autor próbuje wykreowaæ dojrzalszych bohaterów oraz wprowadza kilku narratorów, dziêki czemu urozmaica fabu³ê.
Avatar u¿ytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczyta³am,
po prostu genialna, fenomenalna, zajefajana, tylko tak mo¿na j± opisaæ.
Avatar u¿ytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki w ci±gu roku,
Ksi±¿ka fajna, szybka akcja, zagadkowa i momentami nawet trochê przera¿aj±ca.
Avatar u¿ytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 5, Przeczyta³am, 26 ksi±¿ek 2015, Mam,
Akcja ksi±¿ki dzieje siê równolegle do tomu pierwszego. Wydarzenia ¶wietnie uzupe³niaj± wzajemnie. Nowi bohaterowie s± nadzwyczaj udani - potê¿ni i intryguj±cy o niezwyk³ych mocach. To chyba najciekawsze postaci od momentu wprowadzenia do serii Nica. Utrzymuje wysoki poziom poprzedniczki, jednak o wiele bli¿sza jest mi mitologia grecka wiêc rzymskie terminy nieco przeszkadza³y mi w czytaniu.

Ksi±¿ki z Percy'm s± du¿o (dla mnie) lepsze. Mo¿e dla tego ¿e d³u¿ej go znam? Sama opowie¶æ jest bardzo porywaj±ca, pe³na prawdziwych tajemnic. Z nowych bohaterów najbardziej polubi³am Hazel, poniewa¿ jest taka inna, ma niepowtarzalny charakter i to mi siê w niej podoba. Mimo to ¿e bardziej lubiê niektórych to i tak ca³a siódemka z przepowiedni jest super. Warto przeczytaæ.

Avatar u¿ytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-03-24, Ocena: 3, Przeczyta³am, Mam, 52 ksi±¿ki 2018, 52 ksi±¿ki 2018,

Ewidentnie mam z autorem jako¶ nie po drodze. Znowu - nie mogê powiedzieæ z³ego s³owa na tê ksi±¿kê; wszystko jest poprowadzone harmonijnie, bohaterowie nie s± oklapli, akcja goni akcjê, a mimo to... czyta³am tê ksi±¿kê przez MIESI¡C. Bo w ogóle nie ci±gnê³o mnie, by dowiedzieæ siê co bêdzie dalej. Wszystko przyjmowa³am zbyt obojêtnie, co oznacza, ¿e nie bardzo przywi±za³am siê do historii i bohaterów. Przykro mi, bo naprawdê nie wiem, w czym jest problem.

Drugi tom serii o przygodach dzieci Olimpu mnie nie zawiód³. Lektura mnie porwa³a, zabieraj±c w podró¿ do ¶wiata herosów. Poszczególne w±tki rozbudowane, postacie plastycznie opisane, ka¿da posiada w³asne rozterki i wp³ywaj±c± na nie przesz³o¶æ. Polecam fanom Percy'ego Jacksona, mitologii, fantastyki oraz humoru w stylu Riordana.
Avatar u¿ytkownika - Riell
Inne ksi±¿ki autora
Ostatni Olimpijczyk
Rick Riordan0
Ok³adka ksi±zki - Ostatni Olimpijczyk

„Ostatni Olimpijczyk” koñczy seriê opowie¶ci o losach m³odego herosa, syna greckiego boga Posejdona. Dotychczas wydane cztery tomy serii „Percy...

Dom Hadesa
Rick Riordan0
Ok³adka ksi±zki - Dom Hadesa

HAZEL STOI NA ROZDRO¯U. Ona i ca³a za³oga Argo II mog± powróciæ do domu z pos±giem Ateny Partenos i zapobiec wojnie miêdzy Obozem Herosów...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa