Aaricia

Tom 14 cyklu Thorgal

W czternastym tomie przenosimy się do dzieciństwa Thorgala i jego przyszłej żony, Aaricii, by poznać kilka krótkich opowieści o ich młodzieńczych przygodach. Dowiadujemy się, kim był przybrany ojciec Thorgala, w jakich okolicznościach królewską władzę zdobył Gandalf Szalony, dlaczego Thorgal musiał uciekać ze swojej rodzinnej wioski oraz przy jakiej okazji Aaricia poznała zarówno złośliwe demony, jak i dobrodusznego, choć fajtłapowatego boga Vigrida z Asgardu.

Jeden z najciekawszych tomów serii, umiejętnie łączący przygodę z elementami wywołującymi u czytelnika wzruszenie.

Informacje dodatkowe o Aaricia:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2002 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Aaricia
Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Ilustracje:Grzegorz Rosiński

Kup książkę Aaricia

Aaricia - opinie o książce

Całkiem ciekawy zbiór krótkich opowiadań z wczesnych lat życia Aarici. Historie te dobrze oddają Nordycki charakter Świata Thorgala (szczególnie ostatnia opowieść) i są doskonałym uzupełnieniem dla wcześniejszych przygód. Przystępnie wyjaśniają też genezę zażyłości Aarici i Thoragla oraz co się stało z perłami w kształcie łez które to Aaricia zaciskała w pięściach przy narodzeniu.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2019-09-15, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, komiksy,

14 tom opowieści o Thorgalu. Tym razem cofamy się do przeszłości i poznajemy w jaki sposób zakwitło uczucie między obojgiem tytułowych bohaterów. Nie mamy tu jednej dłuższej historii, a klika krótszych, pokazujących różne momenty dzieciństwa Thorgala i Aaricii. Czyta i ogląda się to jak zawsze z wielką przyjemnością i cieszę się, że po wielu latach mogę wreszcie skompletować całą sagę w ładnym wydaniu...

Avatar użytkownika - McAgnes
McAgnes