To wydawnictwo źródłowe stanowi niejako uzupełnienie monografii tegoż autora Przed 17 września 1939. Radzieckie zagrożenie Rzeczypospolitej w ocenach polskich władz wojskowych 1921-1939. Wybrano teksty głównie niepublikowane, wytworzone przez Ministerstwo Spraw Wojskowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Sztab Główny oraz Generalny Inspektorat Sił Zbrojnych i najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli władzy i wojska, m.in. marsz. E. Śmigłego-Rydza, gen. gen. K. Sosnkowskiego, W. Stachiewicza, F. Składkowskiego i ministra J. Becka.

Informacje dodatkowe o Wrzesień 1939.Radzieckie zagrożenie Rzeczypospolitej w dokumentach, relacjach i wspomnieniach:

Wydawnictwo: NERITON
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Wrzesień 1939.Radzieckie zagrożenie Rzeczypospolitej w dokumentach, relacjach i wspomnieniach

Wrzesień 1939.Radzieckie zagrożenie Rzeczypospolitej w dokumentach, relacjach i wspomnieniach - opinie o książce

Wrzesień 1939. Przemysł zbrojeniowy Rzeczypospolitej
Włodarkiewicz Wojciech0
Okładka ksiązki - Wrzesień 1939. Przemysł zbrojeniowy Rzeczypospolitej

Praca zawiera głównie niepublikowane relacje i wspomnienia z Archiwum Instytutu Gen. Sikorskiego oraz z innych placówek, poprzedzone biogramami autorów...