Thorgal. Wyspa lodowych mórz

Tom 2 cyklu Thorgal

Drugi tom najsłynniejszej serii fantasy. Thorgal wreszcie uzyskuje zgodę na zaślubiny z Aaricią. Niestety, tuż przed ceremonią jego przyszła żona zostaje porwana. Ślad prowadzi na tajemniczą wyspę Lodowych Mórz - zamieszkaną przez mściwą, rudowłosą czarodziejkę. To właśnie tam Thorgal po raz pierwszy dowiaduje się o swoim tajemniczym pochodzeniu.

Informacje dodatkowe o Thorgal. Wyspa lodowych mórz:

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Ilustracje:Grzegorz Rosiński

Kup książkę Thorgal. Wyspa lodowych mórz

Thorgal. Wyspa lodowych mórz - opinie o książce

Drugi zeszyt wyjaśnia wiele. Dowiadujemy się co się stało z głównym bohaterem Aarcią i jej rannym ojcem Gandalfem, oraz skąd pochodzi Thorgal i jak się znalazł wśród wikingów. Van Hamme tym razem w miarę dobrze zbudował przebieg akcji dzięki czemu opowieść, mimo kompresowanej typowej dla swojej formy treści, okazała się nadzwyczaj dynamiczna i wciągająca. Pomijam oczywiście wahania nastrojów przestawionych w niej bohaterów ponieważ są one trochę skrajne.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2018-01-16, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, komiksy,

Dobry, ciekawy komiks, do którego zawsze będę podchodził z sentymentem. O ile pierwszą część pamiętałem w większości, o tyle ten tom zatarł się całkiem w pamięci.

Thorgal staje w jednym szeregu z Kajkiem i Kokoszem, Tytusem, Kleksem - czyli bohaterami młodzeńczych lat, których muszę na nowo skompletować. Warto!

Avatar użytkownika - igajasinska
igajasinska
Przeczytane:2018-01-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Druga część Thorgala wydaje mi się, że jest tak samo fajna, jak pierwsza. Przygody głównego bohatera są dziwne i krwawe, ale ciekawe. Nie jestem pewna czy będę czytała cztać dalej.

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia