15-16.06: Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Autor: zorza
News - 15-16.06:  Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

W dniach 15-16 czerwca, odbędzie się szósta edycja Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych przygotowywanych dla dzieci i przez dzieci.
    
   

Najważniejszymi elementami tegorocznego Festiwalu będą:
II Spotkanie Mistrzów, Kuźnia talentów tanecznych,
Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Podróże Koziołka Matołka oraz obchody 75 urodzin Koziołka Matołka.

Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie umożliwia prezentowanie różnych form wyrazu artystycznego (teatr, taniec, muzyka) poprzez zespoły wykazujące różny stopień zaawansowania w działalności artystycznej rozpoczynając od całkowicie amatorskich (taniec) po najlepsze nieprofesjonalne zespoły w Polsce (teatr, muzyka).

Myślą przewodnią towarzyszącą wszystkim przedsięwzięciom realizowanym w trakcie trwania Festiwalu jest literatura i dziedzictwo kulturowe Francji a także promowanie czytelnictwa poprzez głośne czytanie ze sceny pomiędzy przedstawieniami teatralnymi.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla osób które odwiedzą Pacanów w trakcie Festiwalu jest możliwość skorzystania z akcji plastycznej w Strefie Marzeń lub zwiedzenie wystawy fotograficznej, ogromny tort urodzinowy, a dla dziecięcych artystów nocleg w namiocie.

Zapraszany na największy w Polsce Festiwal Kultury tworzonej przez dzieci i dla dzieci. Weekend niezapomnianych przeżyć dla małych, większych i tych już zupełnie dużych oraz oczywiście obchody kolejnych urodzin Koziołka Matołka. W sobotę zobaczymy zmagania mistrzów teatru, tańca i śpiewu o statuetkę Mistrza Koziołka M. Rywalizować będą najlepsi z najlepszych, czyli laureaci ubiegłorocznych konkursów artystycznych. W niedzielę specjalnie przygotowane widowisko Koziołek Mądra Głowa - podróżnik z Pacanowa będące efektem II Ogólnopolskiego Konkursu Podróże Koziołka Matołka.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy