17 VI: delit. live w Warszawie

Autor: slk
News - 17 VI: delit. live w Warszawie

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Goethe-Institut i  MiTo art. café.books  zapraszają na spotkanie literackie „delit. live” do  MiTo art.café.books, ul.Waryńskiego 28, Warszawa w poniedziałek 17 czerwca 2013, godz. 18.30 Rozmawiać będą Elżbieta Kalinowska, Adam Lipszyc, Monika Powalisz, Marcin Sendecki i  Katarzyna Surmiak-Domańska

 

delit. czyli subiektywny przewodnik po literaturze niemieckojęzycznej, to suplement Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej do magazynu Aktivist prezentujący wybór książek z Austrii, Niemiec i Szwajcarii, które ukazały się w polskim tłumaczeniu.

 

Delit. live czyli subiektywny przewodnik po literaturze niemieckojęzycznej na żywo to giełda literacka dla miłośników interesującego pisarstwa. O wybranych tytułach z ostatniej majowej edycji delit. opowiadają, dyskutują i zachęcają do lektury uznani przedstawiciele świata literatury, przekładu, reportażu, teatru - Elżbieta Kalinowska, Adam Lipszyc, Monika Powalisz, Marcin Sendecki i Katarzyna Surmiak-Domańska. 

 

W ostatnim piątym numerze delit. przeczytamy między innymi o Berlinie szalonych lat dwudziestych ubiegłego wieku, o tym co łączy Hannah Arendt z pewną ambitną Żydówką z początku XIX wieku,  jak kultowy Hamburg lat 60-tych i historia miłosna jednego z Beatlesów wyglądają na kartach komiksu, o co chodzi Thomasowi Bernhardowi na mansardzie niejakiego Höllera, dlaczego warto czytać powieści Ericha Marii Remarque’ a i dramaty Ödöna von Horvátha, po co niemiecki pisarz przemierzył na piechotę Stany Zjednoczone, o ojczyznach i tożsamości urodzonej w Serbii szwajcarskiej pisarki węgierskiego pochodzenia, o pasjach i troskach translatorskich Jakuba Ekiera, tegorocznego laureata Nagrody im. Karla Dedeciusa.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy