28 I: Radziwinowicz w Warszawie

Autor: slk
News - 28 I: Radziwinowicz w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem wokół jego nowej książki Soczi. Igrzyska Putina, które odbędzie się w najbliższy wtorek 28 stycznia o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie. Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz.

 

Soczi. Igrzyska Putina to książka o tym jak Władimir Putin zorganizował sobie najdroższe w historii zimowe igrzyska olimpijskie. To także reporterski przewodnik po Soczi, mieście, które powstało na grobach najdzielniejszych wojowników Kaukazu, gdzie swoją ukochaną willę miał Stalin i gdzie zwabiano czerwonych generałów, by ich potem aresztować i wywieźć na Łubiankę. To również opowieść o współczesnej Rosji walczącej o uratowanie wizerunku imperium; o wojnie wciąż toczącej się po drugiej stronie stoków, na których ścigać się będą narciarze, i o władcy Rosji, którego od losu ulicznika ocalił sport.

 

Wacław Radziwinowicz – jeden  z najlepszych znawców rosyjskiej duszy i polityki, od 1997 r. korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji, potem też na Ukrainie i Białorusi. Reporter, publicysta, autor bestsellerowego Gogola w czasach Googla - książki, na którą złożyły się korespondencje z Rosji z lat 1998-2012 oraz wydanej w styczniu 2014 książki Soczi. Igrzyska Putina

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy