4.12: spotkanie pt."Młoda polska animacja"

Autor: zorza
News - 4.12: spotkanie pt. 4 grudnia o godzinie 19.00 w warszawskiej klubokawiarni Chłodna 25 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu KULTURA 2.0.

Tematem spotkania będzie MŁODA POLSKA ANIMACJA. W programie projekcje filmów animowanych, m.in. najnowszy film Wojtka Wawszczyka, 16-minutowa animacja DRZAZGA, łącząca nowoczesną technikę komputerową z plastycznym wyrafinowaniem charakterystycznym dla prac polskiej szkoły animacji. Po pokazie filmowym rozmowa z Wojtkiem Wawszczykiem i Marcinem Giżyckim.

Wstęp wolny.

Przykłady aktualnej twórczości polskich animatorów mają być wstępem do rozmowy o sytuacji polskiej animacji u progu obchodów jej 60-lecia. Będzie to okazja do zastanowienia się, jak dokonania z czasów PRL-u korespondują z twórczością młodych animatorów i czy jest szansa na to, by polscy twórcy mogli dotrzeć do publiczności przyzwyczajonej do wysokobudżetowych produkcji takich jak SHREK. Wreszcie - czy impulsem dla tworzenia nowych środowisk twórczych mogą być możliwości, jakie daje Internet?

Wojtek Wawszczyk to jedna z najbardziej obiecujących młodych twarzy polskiej animacji. Autor takich filmów jak HEADLESS (1999), MOUSE (2001) czy PINGWIN (2002), nagradzanych i wyróżnianych na festiwalach w Polsce, Austrii, Niemczech, USA i Japonii. Na swoim koncie ma także pracę przy efektach specjalnych do dużych hollywoodzkich produkcji, takich jak JA, ROBOT czy AEON FLUX.

Marcin Giżycki jest krytykiem i historykiem animacji, realizuje również filmy dokumentalne i animowane. Opublikował m.in. NIE TYLKO DISNEY - RZECZ O FILMIE ANIMOWANYM i KONIEC I CO DALEJ? SZKICE O POSTMODERNIZMIE, SZTUCE WSPÓŁCZESNEJ I KOŃCU WIEKU. Opracował także wydaną przez Polskie Wydawnictwa Audiowizualne ANTOLOGIĘ POLSKIEJ ANIMACJI.

Źródło: www.culture.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy