Po co nam opowiadania?

Autor: slk
News - Po co nam opowiadania?

„ONI ‒ czyli po co nam opowiadania”. Zapraszamy na event literacki z udziałem pisarzy, krytyków oraz znanych czytelników. Odbędzie się on już 22 listopada 2014 o godz. 16.30 w Pałacu Staszica (sala A. Mickiewicza) w Warszawie.

 

Często marzymy o tym, aby ktoś mądry w końcu opracował genialne rozwiązanie, które umożliwiałoby w dowolnej chwili teleportację do innego miejsca na Ziemi. Mała podpowiedź: pisarze już to zrobili i robią nadal, pomagają czytelnikowi przenosić się do innych światów. Skutecznie udaje się to zwłaszcza twórcom krótkich form prozatorskich. Znasz to uczucie, kiedy czytasz opowiadanie i nagle jesteś gdzie indziej?

 

Przyjdź, porozmawiaj z nami o pisaniu, czytaniu i przeżywaniu opowiadań. Przekonaj się, że teleportacja to nie żart, a wyjątkowa alternatywa na spędzenie wolnego czasu.  Podczas spotkania Papierowy Motyl ogłosi także wyniki ogólnopolskiego konkursu prozatorskiego na opowiadanie „Debiutanci 2014”.

 

Uczestnicy zmagali się z tematem: „Oni”. To także słowo klucz tego wydarzenia. Oni to pisarze, czytelnicy, debiutanci, krytycy, wydawcy. Porozmawiajmy wspólnie o krótkich formach, przenieśmy się na moment w nieznane...

 

Dyskutować o książkach, potrzebie pisania oraz o widzeniu tekstów porozmawiają: Leszek Szaruga – prozaik i krytyk literacki, Anna Nasiłowska – pisarka, znawca literatury, Ałbena Grabowska - pisarka, Jolanta Kwiatkowska - pisarka, Ewelina Szostkowa - aktorka, Tomek Solich - aktor, Marta Płusa - blogerka, Marika Krajniewska – pisarka, wydawca.

 

Na dyskusję o roli opowiadań we współczesnym świecie zapraszają:

Wydawnictwo i Fundacja Papierowy Motyl

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

Magazyn „Obsesje”

Radio Kolor

Granice.pl

Magazyn „Imperium Kobiet”

MiastoKobiet.pl

 

Zapraszamy:

22 listopada 2014, o godz. 16.30, Pałac Staszica, sala A. Mickiewicza, Warszawa

 

Za bilet wstępu potraktujemy każdą przyniesioną przez Was książkę dla dzieci, którą Fundacja Papierowy Motyl przekaże Instytutowi Matki i Dziecka w Warszawie.

 

Do zobaczenia! 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy