Musical o Ojcu Pio

Autor: zorza
News - Musical o Ojcu Pio Biografia Ojca Pio posłużyła do stworzenia musicalu „Aktor Pana Boga”. Po raz pierwszy zostanie on wystawiony w San Giovanni Rotondo, gdzie Ojciec Pio został pochowany. Sztukę sponsorowało Włoskie Ministerstwo Kultury. Pełny koszt spektaklu to niemal półtora miliona euro.

Spektakl, z udziałem 40 artystów wykonujących 27 piosenek, koncentruje się na młodości, dojrzewaniu duchowym ojca Pio i budowie w San Giovanni Rotondo Domu Ulgi w Cierpieniu - szpitala dla potrzebujących, który stał się kliniką na 1200 łóżek.

Jeden z kompozytorów musicalu, Attilio Fontana, podkreślił, że bardzo ważne było "unikanie najbardziej cudownych wydarzeń i sensacji z historii ojca Pio", by przybliżyć ją dzisiejszemu odbiorcy.

Z wystawienia musicalu skorzysta założony przez ojca Pio szpital - dostanie na zakup wyposażenia 55 proc. wpływów ze spektaklu.

"Aktor Pana Boga" będzie wystawiany w kilku włoskich miastach, i niewykluczone, że zostanie zaprezentowany także w innych krajach europejskich, w USA i w Ameryce Łacińskiej.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy