Dorota Wellman czyta, bo lubi - nowy program o książkach już 6 listopada w TVN Style

Autor: slk
News - Dorota Wellman czyta, bo lubi - nowy program o książkach już 6 listopada w TVN Style
Kryminały, romanse, książki dla dzieci, poradniki… Księgarniane półki uginają się pod ciężarem ogromnej liczby książek. Co wybrać? Co warto przeczytać, a czym nie zaprzątać sobie głowy? Uwielbiająca książki, Dorota Wellman, dokona subiektywnego wyboru książek, które lubi i poleca. Swoje typy przedstawi w nowym programie TVN Style "Czytam, bo, lubię".

Jak deklarują twórcy, będzie to program o książkach, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Dorota Wellman zerwie z tradycją programów kulturalnych o literaturze. Nie będzie prezentować nowości, nie będzie polecać pisarzy, o których dużo się pisze w rubrykach kulturalnych, a których czytają głównie studenci-intelektualiści. 

Opowie za to o książkach mądrych, ale lekkich, dobrze napisanych i wciągających. Starych i nowych. Dorota Wellman w subiektywny sposób streści fabułę, przeczyta fragmenty, doda własną recenzję i komentarz. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy beletrystki i kryminałów, jak i pasjonaci książek kucharskich czy poradnikowych. Każdy odcinek programu będzie poświęcony konkretnym fenomenom na polskim rynku czytelniczym. Kryminały Krajewskiego, Mankella czy Christie, poradniki dla rodziców Doroty Zawadzkiej, opowiadania o dzieciach Leszka Talki i Grzegorza Kasdepke, książki kucharskie Nigelli Lawson, opowieści podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego…. To się czyta, to się sprzedaje, o tym warto wiedzieć.  

W programie znajdzie się też miejsce na książki bardziej hermetyczne, ale z wielu powodów potrzebne kobietom jak np. kultowy na całym świecie poradnik „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish.  

Spośród tysięcy pozycji, jakie co roku ukazują się w Polsce, Dorota Wellman  wskaże  książki wartościowe,  a  skrytykuje te, na które nie warto marnować czasu. „Czytam, bo lubię” na antenie TVN Style już 6 listopada.  
 
fot. wikipedia.org 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy