Percy Jackson opowie o świecie bogów greckich

Autor: madak
News - Percy Jackson opowie o świecie bogów greckich

17 grudnia premierę miała ilustrowana książka Greccy Bogowie według Percy’ego Jackson’a. Idealny prezent dla wszystkich fanów twórczości Ricka Riordana dostępny jest już w księgarni platon24.pl

 

Rick Riordan, amerykański pisarz, zyskał w Polsce ogromną popularność dzięki serii książek Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Te bestsellerowe pozycje pomagają młodym czytelnikom w niekonwencjonalny sposób poznać świat greckiej mitologii. Po sukcesie przygód greckich herosów, Riordan przybliżył fanom swojej twórczości mitologię rzymską oraz egipską. Wiadomo też, że obecnie pisarz pracuje nad kolejną książką, związaną z mitologią skandynawską. 

 

Najnowsza książka jest niejako uzupełnieniem przygód Percy’ego Jackson’a, jednak zupełnie inną niż dotychczasowe. To właśnie syn Posejdona wciela się w rolę przewodnika po świecie bogów. W tym ilustrowanym zbiorze opowieści, uwielbiany przez czytelników heros, przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. Percy do klasycznych opowieści dodaje własną magię oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych - od Apollina po Zeusa. 

 

Sam wygląd książki różni ją też od pozostałych. Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że będzie to niezbędna pozycja w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje. 

 

Książka dostępna jest w księgarni platon24.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy