Książki Roku IBBY. Najpiękniejsze nowe książki dla dzieci

Autor: slk
News - Książki Roku IBBY. Najpiękniejsze nowe książki dla dzieci

Znamy już wyniki dorocznego konkursu "Książka Roku", organizowanego przez Polską Sekcję IBBY.Tegorocznymi laureatkami głównych nagród literackich zostały debiutujące w konkursie Dorota Kassjanowicz za książkę dla dzieci Cześć, wilki! oraz znana ze swoich wierszy Anna Piwkowska za książkę dla młodzieży Franciszka.


Jury literackie (Krystyna Zabawa, Małgorzata Kąkiel, Ewa Gajcy) wyróżniło Lilianę Bardijewską za książkę O czym szumią muszle, Jarosława Mikołajewskiego za Wiersze z kąpieli oraz Tomasza Trojanowskiego za Stroiciela.

Nagrodę dla ilustratorów Książka Roku 2014 otrzymały Maria Ekier za autorską książkę obrazkową Złotouste zero w zenicie oraz Marta Ignerska za projekt graficzny i rysunki do książki Anny Czerwińskiej-Rydel Którędy do gwiazd? Opowieść o Elżbiecie Heweliusz, pierwszej kobiecie astronom.

Jury graficzne (Małgorzata Cackowska, Krystyna Rybicka i Anita Wincencjusz-Patyna) w kategorii książka obrazkowa wyróżniło Małgorzatę Gurowską za projekt graficzny książki Lokomotywa / IDEOLO oraz Ewę Kozyrę-Pawlak za autorską książkę Ja, Bobik, czyli historia o kocie, który myślał, że jest królem, zaś w kategorii ilustracje Agatę Królak za ilustracje do książki Mateusza Wysockiego Skrytki i Mariannę Sztymę za ilustracje do książki Iwony Wierzby Metryka nocnika.

Nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa otrzymały równorzędnie: Olcha Sikorska, inicjatorka i wieloletnia komisarz Poznańskich Spotkań Targowych „Książka dla Dzieci i Młodzieży” oraz Magdalena Kaleta, prowadząca portal Polska Ilustracja dla Dzieci.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy