Platon24.pl poleca: "Zakazana królowa"

Autor: slk
News - Platon24.pl poleca:

„Zakazana Królowa” Anne O’ Brien to książka, która zachwyciła czytelników i krytyków w wielu krajach na świecie:

 

Lepsza niż Philippa Gregory

 – The Bookseller 

 

Niesłychanie porywająca historia, doskonale napisana i wnikliwie przygotowana

– The Sun

 

Ta pasjonująca powieść opisuje niezwykłe okoliczności, w których została zapoczątkowana słynna Dynastia Tudorów. Poleca ją dziś księgarnia platon24.pl

 

Anglia, rok 1415. Francuskiej księżniczce, Katarzynie de Valois, trzymanej pod kluczem w klasztorze, małżeństwo z Henrykiem V, królem Anglii, wydaje się wybawieniem. Jednak po ślubie młoda i naiwna królowa szybko staje się pionkiem w politycznej grze. Nikt się z nią nie liczy na dworze, gdzie trwa niekończąca się walka o władzę i wpływy.

 

Gdy po dwóch latach Henryk umiera, Katarzyna z maleńkim synem opuszcza Londyn. Bracia zmarłego męża izolują ją od świata, by utrudnić powtórne zamążpójście. Małżonek Katarzyny zyskałby bowiem decydujący wpływ na wychowanie przyszłego króla Anglii, a dziecko zrodzone z tego małżeństwa mogłoby kiedyś upomnieć się o tron.

 

Rozpoczyna się bezwzględna rywalizacja o rękę Katarzyny. Kto ją zdobędzie, a kto spróbuje doprowadzić królową do upadku? Jaką rolę w tej grze odegra Owen Tudor?

 

Anne O’Brien jest historykiem i autorką wielu powieści historycznych. Średniowiecze, w szczególności fascynująca epoka Tudorów, to jej największa pasja i ulubiony temat pisanych przez nią książek. Wraz z mężem mieszka w osiemnastowiecznej posiadłości na pograniczu Anglii i Walii, których zamki, opactwa i kościoły są dla niej źródłem literackiej inspiracji. W wolnym czasie pielęgnuje ziołowy ogródek, który zaprojektowała na wzór ogrodów Tudorów. 

 

Anne O’Brien dołączyła do grona wybitnych pisarzy historycznych

– Sunday Express 

 

Książka "Zakazana królowa" dostępna jest w księgarni platon24.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy