Wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis

Autor: kwojcik
News - Wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis

Bytomski Klub Brama zaprasza 19 stycznia 2012 o godz..21 na wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis "APHONIA" & Blues Jam Session.Człowiek tworzy, człowiek ochrania… Człowiek dominuje.
Piękno twórczości ludzkiej ręki przeplata się z cieniem zapomnienia i ignorancji.Nie przemówią… Nie opowiedzą historii swej świetności. Nie zaświecą już w oknach iskry niegdyś toczonego wewnątrz życia. Lecz bezgłośny lament zionie z wybitych szyb, z zamurowanych wejść, z pustki…Tę samą pustkę widzimy w oczach porzuconych zwierząt. Żywych, wciąż ufających ludziom… Czy powinny ufać?Aphonia - oto ich bezgłośne wołanie.Wystawa przedstawia głównie bytomską architekturę, pozbawioną życia, uginającą się pod ciężarem czasu i zaniedbania ze strony ludzi. To samo często spotyka zwierzęta. Bezdomne, zapomniane a nie rzadko i maltretowane nie są w stanie przetrwać bez naszej pomocy. Niestety same o nią nie potrafią poprosić.


Dlatego w ich imieniu prosimy o nią....Podczas trwania wystawy odbywać się będzie zbiórka datków na budowę nowego schroniska dla zwierząt w Tarnowskich Górach - azylu dla bezdomnych, porzuconych, cierpiących istot, w którym będą mogły poczuć się kochane i bezpieczne. Całkowity dochód zesprzedaży prac zostanie przekazany na konto Azylu dla Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt".Spójrzmy i usłyszmy nieme wołanie o pomoc…Teresa Ebis - od urodzenia mieszkanka Bytomia. Do reszty zakochana w architekturze swojego ojczystego miasta. Fotograf-amator, projektantka, florystka. Architekturą zajmuje się zarówno z zamiłowania, jak i zawodowo.
Strona www artystki: http://bies00.flog.pl/omnieWernisaż wystawy & Blues Jam Session odbędzie się 19 stycznia o godz.21:00 w Klubie Brama w Bytomiu. Wstęp wolny.

 

Za: Irka - Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy