Wrogie przejęcie. Spekulant - premiera

Autor: slk
News - Wrogie przejęcie. Spekulant - premiera

Pod koniec XXIV wieku ludzkość zasiedliła znaczne połacie kosmosu. Do Konfederacji Terrańskiej należy osiemdziesiąt trzy z osiemdziesięciu czterech skolonizowanych przez człowieka planet. Ostatni bastion „wolności” i największy producent broni w Galaktyce – anarchistyczny Bakunin – od niepamiętnych czasów odmawia przyłączenia się do reszty skolonizowanych światów, a na jego powierzchni nigdy nie było rządu ani podatków. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Konfederacja wyciąga ręce po planetę, która może odgrywać znacznie większą rolę w międzygwiezdnej polityce, niż się wydaje. ZRW, zbrojne ramię wywiadu najpotężniejszej frakcji politycznej, wysyła na Bakunina oddziały wojska, stawiając na ich czele swojego najlepszego człowieka, pułkownika Klausa Dachama. Celem staje się Godwin Arms and Armaments, korporacja kierowana przez niejakiego Dominica Magnusa. 

 

Magnus nie wie jeszcze, że atak, pozorujący wrogie przejęcie jego firmy, to wstęp do szeroko zakrojonej inwazji, a przeciwnikiem, z którym staje w szranki, jest jego… znienawidzony brat. 

 

Wrogie przejęcie. 1. Spekulant to znakomita powieść science fiction, zaliczana do największych osiągnięć modnego ostatnio nurtu anarchokapitalistycznego. Intrygi polityczne, operacje wojskowe, obce cywilizacje – wszystko to tworzy idealne tło dla wartkiej kryminalno-fantastycznej opowieści, w której czytelnik jest zaskakiwany od pierwszej do ostatniej strony. Jeśli chcecie poznać jej finał, sięgnijcie po książkę, która ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Almaz. Zapraszamy też do lektury premierowego fragmentu książki, który pobrać można przy opisie nowości wydawniczej w naszym serwisie. 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy