Wznowienia książek Lessing

Autor: zorza
News - Wznowienia książek Lessing

Dotychczas książki Doris Lessing nie były w Polsce szczególnie popularne. Jednak po zdobyciu przez autorkę literackiej nagrody Nobla jej nazwisko znane jest wszystkim, a czytelnicy pragną zapoznać się z jej twórczością. W związku z tym 19 października do księgarń trafią wznowienia jej powieści: „Piątego dziecka” i „Podróży Bena”.

 

O książkach:

 

"Piąte dziecko" to powieść Lessing z 1988 roku. Utrzymana w stylistyce grozy historia rodziny, której sielankowe szczęście zostaje zburzone przez przyjście na świat piątego dziecka - Bena. Chłopiec okazuje się dziwnym, agresywnym niemowlęciem, szybko wyrasta na dziecko, którego wszyscy się boją. Nie sposób nawiązać z nim kontaktu, nie sposób nad nim zapanować. Fabuła jak z horroru staje się dla Lessing pretekstem do refleksji nad miłością macierzyńską, granicami ludzkiej wolności, współczuciem dla "innych".

Druga część tej powieści - "Podróż Bena" - pokazuje jak "odmieniec" radzi sobie w dorosłym życiu. Losy rzucają go na południe Francji, do Brazylii, wreszcie w Andy, gdzie odkrywa tajemnice swojej odmienności.

 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy