Biedronka jednak nie stanie się czytelnią, by sklepy mogły być otwarte w niedziele!

Data: 2022-08-06 17:14:25 Autor: Agata Rejnowska
udostępnij Tweet

Sukcesywnie od 2018 roku coraz więcej niedzieli staje się niehandlowymi. Pomysłów, jak temu zapobiec było już mnóstwo. Sklepy spożywcze miały stać się już punktami pocztowymi, placówkami medycznymi, a nawet... dworcami autobusowymi. Inną taktyką jest przekształcanie dyskontów w instytucje kultury. W walce z zakazem handlowym jednej z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych miały  pomóc… książki!

Obrazek w treści

Biedronka pod względem ilości sklepów to największa sieć handlowa w Polsce. Ostatnimi czasy jej asortyment niesamowicie się rozwinął. Konsumenci mają ogromny wybór nowych produktów, nie tylko spożywczych. To, że możemy kupić w niej książki, nie jest żadną nowością. Niejednokrotnie pisaliśmy o biedronkowych promocjach skierowanych do czytelników. Jednak w ubiegłym tygodniu media podały informację, że sieć sklepów ma stać się także biblioteką i być otwarta w niedziele, począwszy od 7 sierpnia 2022! Co wiemy o najnowszym pomyśle Biedronki?

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl po zapowiedziach medialnych, że od niedzieli, 7 sierpnia 2022, sieć sklepów Biedronka będzie otwarta również w niedziele niehandlowe, do Sejmu w obronie pracowników Biedronek wybrał się przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. Po interwencji Alfred Bujara podał, że sklepy pozostaną nadal zamknięte w niedziele. Wiemy więc już, że w sierpniu sklepy tej sieci pozostaną zamknięte. Wyjątkiem będzie niedziela, 28 sierpnia 2022, która jest niedzielą handlową.

Biedronka stanie się czytelnią?

Jak poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl „Klub czytelnika” to pomysł, który miał pozwolić Biedronce funkcjonować w niedziele. Pracownicy sieci sklepów podkreślali, że miało mieć to miejsce już od niedzieli 7 sierpnia. Jednak oficjalnie nigdy nie zostało to potwierdzone, a sam właściciel sieci Jeronimo Martins Polska zachowywał milecznie. Wiele sklepów w tę niedzielę miało się otworzyć, a ich ilość sukcesywnie miała się zwiększać. Portal doszedł również do instrukcji, jakie mieliby dostać niektórzy pracownicy, mówiącą, że z soboty na niedzielę do poszczególnych sklepów dotrze ponad 100 książek. 

Może zainteresuje Cię również: Wielka kontrakcja cenowa. Wszystkie książki Wydawnictwa Insignis za 19,99 zł

„Wypożycz książkę i przy okazji zrób zakupy”

Praktyki łączące wypożyczanie książek i robienie zakupów spożywczych to nie nowość. Klubem czytelnika stało się już Intermarche, a Lidl postawił w swoich sklepach tzw. książkomaty. Dzięki takim praktykom niektóre z tych sklepów mogą funkcjonować w niedziele niehandlowe, ale – jak podkreślają w swoich postach w portalach społecznościowych – mogą przede wszystkim promować czytelnictwo. Jakikolwiek byłby powód, nie można zaprzeczyć, że działa, bowiem ustawa ograniczająca handel w niedziele, umożliwia funkcjonowanie placówek działającym w zakresie kultury. Podobnie miało to działać w przypadku Biedronki? Z wypożyczalni mieliby korzystać posiadacze karty lojalnościowej Moja Biedronka. Książki będzie byłoby wypożyczać na okres dwóch tygodni, a koszt kaucji miał wynosić 3 złote. 

Może zainteresuje Cię również: Zapomnijcie o Świeżakach. Lidl wydaje własną książkę dla dzieci

Biedronka – najbardziej rozczytany dyskont spożywczy

Promocje książkowe czy „klub czytelnika”, czy konkursy literackie to nie wszystko, co Biedronka oferuje molom książkowym. Sieć sklepów promuje czytelnictwo również wśród najmłodszych. Ostatnio Jeronimo Martins Polska zarejestrowało w Urzędzie Patentowym nowy znak towarowy – Gang Bystrzaków. Bystrzaki to kolejna już odsłona akcji marketingowej, w której za naklejki można zdobyć maskotki. Jednak znane gangi pluszaków, jak Słodziaki, Fajniaki, Swojaki to nie tylko zabawki. Uzbierane podczas zakupów naklejki rodzice mogą wymieniać także na książeczki, w których występują członkowie pluszowych gangów. Z tytułów związanych z uniwersum Słodziaków można wymienić chociażby  Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody „Gangu Słodziaków” oraz Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków autorstwa Renaty Piątkowskiej. Inna seria książeczek dotyczyła Swojaków: Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc i Gang Swojaków. O tym, że natura ma moc również tej samej autorki, a także Gang Swojaków. Chrońmy zagrożone gatunki, która została napisana przez Michała Brodackiego.

Czytaj także: 900 tysięcy książek o "Fajniakach" sprzedanych w Biedronce

Na razie w Biedronce nie można jeszcze kupić zbyt wielu podręczników szkolnych. W naszym artykule piszemy o tym, gdzie kupić tanie podręczniki do liceów i techników.

Tagi: gang słodziaków, książki,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje