Sanah zaśpiewała Inwokację z „Pana Tadeusza” dla tegorocznych maturzystów

Data: 2023-05-04 22:10:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Sanah to jedna z najpopularniejszych polskich artystek ostatnich lat. Młoda wokalistka wsparła tegorocznych maturzystów i specjalnie dla nich opublikowała wyjątkowe nagranie. 

Obrazek w treści Sanah zaśpiewała Inwokację z „Pana Tadeusza” dla tegorocznych maturzystów [jpg]fot. TikTok / sanah

Matury właśnie się rozpoczęły. Dziś maturzyści mierzyli się z egzaminem z języka polskiego. W sieci szybko zaczęły się pojawiać pierwsze tematy, a po południu CKE opublikowało cały arkusz. Treść niektórych zdań odnosiła się do Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, czy Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tej kwestii pomocna mogła być Sanah, która wczoraj opublikował na swoim TikToku ciekawe nagranie. 

Sanah śpiewa Inwokację

Wczoraj na TikToku Sanah pojawił się ciekawy filmik. W opisie artystka życzyła powodzenia tegorocznym maturzystom. Zdecydowała się ona odśpiewać fragment Inwokacji z doskonale wszystkim znanej epopei narodowej – Pan Tadeusz

@sanah POWODZENIA MATURZYŚCI #szkołah ♬ Inwokacja - sanah

Sanah powołała się na tekst, który od lat znajduje się na szkolnej liście lektur obowiązkowychCo ciekawe artystka mogła pomóc nie tylko tegorocznym maturzystom, ale także licealistom, którzy w przyszłości będą musieli nauczyć się Inwokacji na pamięć. Samo nagranie zostało w serwisie odtworzone już prawie 700 tysięcy razy. W komentarzach również nie brakuje zachwyconych głosów fanów wokalistki. 

Sanah nie pierwszy raz śpiewa poezję

Jakiś czas temu Sanah opublikowała płytę zatytułowaną Sanah śpiewa poezyje. Wtedy w repertuarze artystki znalazły się wiersze między innymi Juliusza Słowackiego, Wisławy Szymborskiej, czy właśnie Adama Mickiewicza. Jej najnowszy TikTok całą stylistyką nawiązuje do teledysków i utworów z tego krążka.

czytaj także: Jak napisać notatkę syntetyzującą na maturę?

Wydaje się jednak, że piosenkarka nie zwalnia tempa. Dwa tygodnie temu wypuściła piosenkę Marcepan. Utwór także poniósł się ogromnym echem. Dziś jego teledysk został obejrzany przez prawie 3,5 miliona osób! W planach artystka ma również trasę koncertową, która odbędzie się na polskich stadionach: w Warszawie, Gdańsku i Chorzowie. 

 

Tagi: matura, matura 2023,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz0
Okładka książki - Pan Tadeusz

Arcydzieło, które na stałe wpisało się do literackiego kanonu. Epopeja narodowa z elementami gawędy szlacheckiej zabiera nas do idyllicznego Soplicowa...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje