Quantcast

„Spare" – książka księcia Harry'ego z rekordem Guinessa

Data: 2023-01-17 14:14:13 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Książę Harry i księżna Meghan nie dają o sobie zapomnieć. Po premierze sześcioodcinkowego dokumentu opowiadająca o życiu księcia i księżnej Sussex, który dostępny jest od grudnia na Netflixie, do księgarń trafiła książka Ten drugi, zawierająca wspomnienia księcia Harry'ego. Publikacja właśnie pobiła rekord Guinnessa, stając się najlepiej sprzedającą się książką z zakresu literatury faktu.  

Obrazek w treścifot. Northern Ireland Office - Prince Harry and Ms Markel attend ‘Amazing The Space’ event., CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69336852

W ten sposób zyskaliśmy nową najlepiej sprzedającą się książkę należącą do nurtu literatury faktu. Jeszcze przed premierą publikacja Spare, która w Polsce ukaże się pod tytułem Ten drugi, wzbudziła sporo kontrowersji. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że jej autorem jest Harry, książę Sussex, który opuścił rodzinę królewską, by żyć w Kalifornii u boku najbliższych. 

Ten drugi – o czym książka księcia Harry'ego?

Ten drugi – jak czytamy w polskim opisie książki – to wyczekiwana autobiografia Harry'ego, księcia Sussex. Mamy w niej okazję powrócić do jednej z najbardziej bolesnych scen, w jakich mieliśmy okazję uczestniczyć za pośrednictwem telewizji. Do chwili, gdy dwóch chłopców podążało za trumną Diany, księżnej Walli, ich matki. Czy rozumieli, że w tym momencie wesprzeć ich chciało tak wielu ludzi z całego świata? Czy ta chwila wpłynęła na ich dalsze życie? O tym przekonać się można podczas lektury. 

Ten drugi – kiedy premiera książki księcia Harry'ego?

Publikacja Ten drugi  trafiła do księgarń 10 stycznia 2023 roku i sprzedała się w w 1,43 miliona egzemplarzy w ciągu 24 godzin, stając się najlepiej sprzedającą się książką non-fiction wszech czasów. Potwierdzono to odpowiednim wpisem w Księdze Rekordów Guinnessa.

W ten sposób na drugie miejsce spadła publikacja byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy, zatytułowana Ziemia obiecana. W dniu premiery sprzedało się niemal 900 tys. egzemplarzy tej książki. 

czytaj także: Książę Harry wyda autobiografię? Opisze intymne wspomnienia

Niestety, publikacja Ten drugi do rąk polskich czytelników trafi z dużym opóźnieniem. Ukaże się ona nakładem Wydawnictwa Marginesy dopiero 8 marca 2023. 

Harry - książę kontrowersji 

Brytyjska rodzina królewska w ostatnim czasie nie cieszy się dobrą prasąOdejście królowej Elżbiety II stało się wielkim wstrząsem dla wszystkich Brytyjczyków, ale też całego świata. Elżbieta to najdłużej panująca królowa Wielkiej BrytaniiW ubiegłym roku miał miejsce Platynowy Jubileusz królowej czyli obchody 70-lecia jej panowania. Po śmierci Elżbiety nowym królem stał się Karol III. Wówczas wokół brytyjskiej monarchii, jak się zdawało, zjednoczył się cały świat. Było to jednak tylko chwilowe uspokojenie nastrojów. 

Przypomnijmy: 9 kwietnia 2021 zmarł mąż królowej, książę Filip. W uroczystościach pogrzebowych nie wzięła udziału żona księcia Harry'ego, Meghan Markle. W tym samym roku Harry i Meghan udzielili głośnego wywiadu w programie Oprah Winfrey. Padło w nim wiele oskarżeń, które pogłębiły tylko konflikt pary z rodziną królewską. W grudniu 2022 roku na Netflixie pojawił się dokument o życiu Harry'ego i Meghan, która szybko stała się najpopularniejszą produkcją dokumentalną, dostępną na tej platformie.

Regularnie piszemy na temat książek poświęconych zarówno Harry'emu i Meghan, jak i brytyjskiej rodziny królewskiej. Koniecznie sprawdźcie zestawienie najciekawszych książek opowiadających o Windsorach! Nie da się jednak ukryć, że żadna z nich nie zdobyła takiej popularności, jak książka księcia Harry'ego.

Książkę Ten drugi zamówicie w przedsprzedaży w księgarniach internetowych:

Tagi: windsorowie, windsor, rodzina królewska,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ten drugi
Książę Harry6
Okładka książki - Ten drugi

Wyczekiwana autobiografia Harry'ego, księcia Sussex. Ten drugi przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku:...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje