reklama

Książę Harry wyda autobiografię? Opisze intymne wspomnienia

Data: 2021-07-20 08:40:55 Autor: Patryk Obarski

Jak zapowiedziało wydawnictwo Random House, w przyszłym roku ukazać ma się książka księcia Harry’ego, która zawierać ma intymne i szczerze wspomnienia z jego życia. 

Książę harry i ksieżna MeghanFot. Northern Ireland Office / Flickr.com / CC BY 2.0.

Książę Harry jest jednym z najbardziej charakterystycznych członków współczesnej rodziny królewskiej. Król skandali medialnych teraz planuje wydać własną książkę, w której przedstawi swoje intymne wspomnienia. 

Książę Harry wydaje autobiografię? 

Jak zapowiedział wczoraj wydawca książki, Random House, książę Harry wydać ma własną książkę, która będzie miała charakter autobiograficzny. W poniedziałkowym oświadczeniu medialnym książę Harry podkreślał, że opisze historię człowieka, którym się stawał, a nie człowieka z tytułem, który nadano mu przy urodzeniu. 

Przez lata nosiłem wiele kapeluszy, dosłownie i w przenośni, i mam nadzieję, że opowiadając moją historię – wzloty i upadki, błędy, wyciągnięte wnioski – mogę pomóc pokazać, że bez względu na to, skąd pochodzimy, łączy nas więcej, niż nam się wydaje.

Książka księcia Harry’ego jest ewenementem – warto bowiem wiedzieć, że aktywni członkowie rodziny królewskiej nie mogą oficjalnie pomagać biografom i dziennikarzom, którzy tworzą o nich materiały. Tę regułę przed wieloma laty złamała księżna Diana, a także jej syn, który na początku 2021 roku wraz z księżną Meghan pojawił się w programie Oprah Winfrey

Harry odcina się od rodziny królewskiej? 

Warto zauważyć, że obecnie książę Harry wraz z księżną Meghan – na skutek własnej decyzji – przestali pełnić oficjalne obowiązki rodziny królewskiej. Po wyjeździe do Ameryki, książę i księżna Sussex zdecydowali się żyć na własny koszt – prawdopodobnie to stanowił jeden z powodów, dla których Meghan wraz z Harrym otworzyli własne studio filmowe. Przed kilkoma dniami w mediach informowano, że ksieżna zająć ma się realizacją serialu dla Netflixa. 

Czytaj także:  Najlepsze książki o Harrym i Meghan oraz Windsorach

Szczegółowe warunki finansowe związane z publikacją nie są jawne. Według wydawnictwa, wszystkie środki pozyskane przez księcia ze sprzedaży książki mają zostać przekazane na cele charytatywne. 

Brytyjskie media krytykują Harry’ego

Chociaż książę wyjechał z Wielkiej Brytanii, tamtejsi dziennikarze wciąż żywo interesują się poczynaniami Harry’ego i Meghan. Książę pozostaje także pod lupą dworskich reporterów, którzy często nie pozostawiają na nim suchej nitki. 

Czytaj także:  Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?

Russell Myers, który w dzienniku Daily Mirror pracuje jako Royal Editor i zajmuje się tematyką królewskiego dworu, na swoim koncie na Twitterze skomentował sprawę tak: 

Po ostatnich wydarzeniach jestem pewien, że kilku członków rodziny Harry’ego i jego przyjaciół mogłoby mieć coś do powiedzenia na temat tego, jakim mężczyzną się stał. 

Wokół książki pojawia się także coraz więcej plotek. Wśród nich m.in. sugestie Daily Mail, że „intymne i szczere wspomnienia” napisał ghostwriter, a za publikację książę otrzymać ma 20 milionów dolarów. 

Królewska rodzina stałym tematem książek 

Książka o księciu Harrym napisana przez niego samego z całą pewnością będzie czymś zupełnie nowym, chociaż – publikacji na temat dzieci księżnej Diany powstało już stosunkowo dużo. Jedną z najbardziej rozbudowanych i aktualnych książek jest niedawno wydana publikacja Roberta Laceya Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów

Dotychczas ukazały się także biografię księżnej Diany czy królowej Elżbiety II.  Pełną smaczków na temat Roylasów książkę przed laty wydało Wydawnictwo Lira – chodzi o publikację Iwony Kienzler Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści. Stosunkowo mało na polskim rynku znajdziemy na temat zmarłego w tym roku księcia Filipa, męża panującej królowej i ich dalszej rodziny. 

Czytaj także:  Windsorowie. Wymyślona dynastia

Nie należy zapominać także o licznych produkcjach, które opowiadają o Windsorach. Niedawno z okazji 60. rocznicy urodzin księżnej Diany, Canal+ wyemitowała program poświęcony tragicznie zmarłej księżnej. Ogromną popularnością, ale też – pozytywnymi opiniami krytyków – cieszy się z kolei serial Netflixa The Crown

Jedną z ważniejszych publikacji na temat Windsorów jest natomiast książka Adriana Tinniswooda Brytyjska monarchia od kuchni. Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje