„Trust” – znana powieść zostanie zaadaptowana do serialu przez Kate Winslet

Data: 2022-07-04 16:21:49 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że HBO podejmie się zekranizowania bestsellerowej powieści Hernana Diaza. Producentką i gwiazdą serialu została Kate Winstlet!

Obrazek w treści
fot. Kate Winslet w produkcji „Mare z Easttown” / HBO Max

Kate Winslet została zaangażowana w realizację nowerj ekranizacji dla HBO. Aktorka już wcześniej współpracowała z wytwórnią podczas realizacji serialu Mare z Easttown, który osiągnął spory sukces i został pozytywnie odebrany zarówno przez widzów, jak i krytyków filmowych. Czytelnicy Diaza z całą pewnością mają nadzieję, że podobnie stanie się w przypadku adaptacji  bestsellera.

Trust – o czym będzie nowy serial?

Wiemy już, że serial będzie ekranizacją książki o tym samym tytule autorstwa Hernana Diaza. Jednocześnie autor zaangażowany będzie w realizację serialu, bowiem piastować ma stanowisko producenta wykonawczego.

czytaj także:  James Bond przejdzie metamorfozę. Nowy film najwcześniej za 2 lata

Trust opowiada historię małżeństwa, o którym słyszał cały Nowy Jork. Benjamin i Helen Raskowie w szybkim tempie znaleźli się na szczycie nowojorskiej finansjery, zdobywając ogromne bogactwo, ale też — wielu zazdrosnych wrogów. Kiedy ktoś decyduje się na napisanie książki o Benjaminie, finansista nie jest zadowolony z czarnego PR-u, jaki zdobywa. Wpada zatem na genialny plan, w którym to jego własna asystentka — jako ghostwriterka — opisze prawdziwe życie Rasków, bez plotek i paszkwili. Kobieta szybko przekonuje się jednak, że jej pracodawcy wcale nie zależy na szczerej opowieści.

Trust – serial realizowany przez Kate Winslet

Na razie nieznane są szczegóły nowego serialu od HBO. Zdjęcia na planie jeszcze nie ruszyły, trudno więc mówić o tym, kiedy pierwszy odcinek pojawi się na popularnej platformie. Wiadomo jedak za to, że Kate Winslet zaangażowana będzie nie tylko jako producentka, ale także główna bohaterka serialu. Rok temu w serialu Mare z Easttown, także produkowanym przez HBO, grała policjantkę z małego miasteczka w Pensylwanii. Największą popularność przyniosła aktorce rola w kultowym już filmie Titanic. Zagrała wtedy arystokratkę Rose, która zakochała się w poznanym na statku emigrancie Jake'u. Film wzbudził sporo emocji i zdobył mnóstwo nagród na różnych festiwalach. 

czytaj także: „Kaos” – powstaje serial komediowy inspirowany grecką mitologią. W obsadzie Hugh Grant

Aktorka zagrała także bezwzględną liderkę frakcji erudytów w adaptacjach młodzieżowego cyklu książek Veroniki Roth: Niezgodna, Zbuntowana oraz w ostatniej części filmowej sagi, produkcji Wierna. W 2009 Winslet uhonorowana została Oscarem za film Lektor. Mogliśmy ją oglądać również w adaptacji powieści Jane Austen Rozważna i romantyczna, gdzie u boku Emmy Thompson grała delikatną i naiwną Mariannę.  

Kolejna adaptacja na popularnej platformie

Serial powstał na bazie popularnej powieści, która nie została jeszcze wydana w Polsce. Dość prawdopodobne jest jednak, że tytuł ukaże się w Polsce bliżej premiery produkcji HBO. Platformy streamingowe niezwykle często decydują się na tworzenie adaptacji bestsellerowych książek, czego przykładem może być ostatnio ogłoszona ekranizacja popularnej powieści autorstwa Johna SteinbeckaNa wschód od Edenu.

Przed kilkoma dniami baza HBO powiększyła się również o produkcję Mała doboszka, która inspirowana jest powieścią szpiegowską Johna le Carré. Mała doboszka opowiada historię aktorki, która uwikłana zostaje w relacje z izraelskim Mosadem. W tym samym czasie Netflix ogłosił informacje o pracach nad adaptacją Stu lat samotności Gabriela Garcíi Márqueza.

Tagi: ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje