Quantcast

Pisarze i pisarki na rzecz WOŚP. Co można wylicytować w 2023 roku?

Data: 2023-01-20 14:46:29 Autor: Awolusi
udostępnij Tweet

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypadnie w niedzielę, 29 stycznia 2023. W tym roku fundusze zbierane są na walkę z sepsą, a hasłem przewodnim stały się słowa: Żyj zdrowo w zdrowym świecie. Mobilizacja gwiazd, celebrytów, osób publicznych i wszystkich obywateli jest jak zwykle ogromna. Także branża wydawnicza nie zostaje w tyle. Jakie są literackie aukcje dla WOŚP?

Obrazek w treściFot. Łukasz Widziszowski / mat. prasowe

Jeżeli ktoś marzył o tym, by spotkać się na kolacji z ulubionym pisarzem lub pisarką, albo żeby stać się bohaterem powieści, okazji nie brakuje. Podobnie jak przed laty, także i wśród tegorocznych licytacji na rzecz WOŚP, znalazło się wiele propozycji dla moli książkowych. Jak można wesprzeć akcję Jurka Owsiaka?

Literaci na rzecz WOŚP. Licytacje książkowe WOŚP 2023

Większość inicjatyw to licytacje prowadzone za pośrednictwem platformy sprzedażowej Allegro. I trzeba przyznać, że są to same perełki! 

Do wylicytowania marynarka Remigiusza Mroza

Najsłynniejszy polski pisarz, czyli Remigiusz Mróz, wystawił na aukcji swoją marynarkę. Co ją wyróżnia? 

Kupiłem tę marynarkę tuż przed pierwszymi targami książki w Krakowie, coby wyglądać jak poważny pisarz, stąd łaty na łokciach

— wspomina Remigiusz Mróz w opisie licytacji.

Osoba, która zwycięży, będzie mogła odebrać ją osobiście! Pojawia się więc okazja do rozmowy z autorem. I zdobyć autograf na jego powieściach. Będzie ku temu dobra okazja, bo już niebawem premiera będzie miała kolejna jego powieść pt. Kabalista

Kolacja z Łukaszem Orbitowskim

Fani Łukasza Orbitowskiego będą mogli wybrać się pisarzem na kolację w jednej z krakowskich restauracji. Zaproszenie obowiązuje dla dwóch osób, a autor podaruje im także swoją powieść Chodź ze mną z dedykacją. 

Licytacja od Wojciecha Chmielarza

Wojciech Chmielarz proponuje nie tylko kawę i ciasto podczas indywidualnego spotkania w Warszawie, ale również stronę planu jednej z powieści twórcy. Przypominamy, że niebawem premiera ekranizacji Wyrwy! 

Imienna dedykacja od Katarzyny Puzyńskiej

Jeśli ktoś marzył natomiast o tym, by stać się powieściowym bohaterem, może mieć okazję do tego, by zobaczyć swoje imię i nazwisko w kolejnym cyklu o Lipowie autorstwa Katarzyny Puzyńskiej! Autorka gwarantuje, że pojawi się ono drukiem, gdy tylko książka będzie gotowa. Tymczasem fani pisarki czekają na ekranizację pierwszego tomu serii, która zbliża się wielkimi krokami

E-book Czego dusza zapragnie od wydawnictwa SQN

Zbiór opowiadań, które wydane zostały w charytatywnym e-booku, nosi tytuł Czego dusza zapragnie. To kolejna edycja, bo w zeszłym roku wydawnictwo SQN uruchomiło taką samą akcję. W tegorocznej edycji, po za zaledwie tygodniu sprzedaży, udało się zebrać 31 000 złotych.

W publikacji znalazły się teksty m.in. Jakuba Małeckiego, Jakuba Ćwieka, Anety Jadowskiej, Marcina Mortki, Danuty Awolusi oraz Pawła Radziszewskiego

Zostań bohaterem powieści Ryszarda Ćwirleja

Swoje nazwisko w popularnych kryminałach mają szansę wylicytować także czytelnicy Ryszarda Ćwirleja. Choć do końca licytacji zostało jeszcze ponad tydzień, licytacja przekroczyła już kwotę 1600 złotych, W styczniu 2023 miała miejsce premiera kolejnego tytułu autora — Granica możliwości

Kolacja z wybitnymi językoznawcami — prof. Bralczykiem i prof. Miodkiem

Któż nie zna wybitnych językoznawców, czyli Jerzego Bralczyka oraz Jana Miodka? To właśnie oni zaproszą zwycięzcę licytacji wraz z osobą towarzyszącą na kolację oraz na spotkanie w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. 

Warsztat z Natalią de Barbaro

Autorka bestsellera Czuła przewodniczka, czyli Natalia de Barbaro, zaprosi zwyciężczynię lub zwycięzcę licytacji na całodzienne warsztaty. Spotkanie odbędzie się już w poniedziałek 30 stycznia 2023 w jednym z wrocławskich hoteli.

Autorzy we współpracy z InkBook na rzecz WOŚP

Firma inkBOOK Europe, wydawca czytnika InkBook, po raz kolejny dołącza do aukcji na rzecz WOŚP. Do współpracy zaproszono znanych i lubianych pisarzy: Katarzynę Michalak, Mariusza Szczygła oraz Wojciecha Chmielarza, a wygrać można czytnik inkBOOK Calypso Plus wraz z etui Yoga, na którym znalazły się autografy wraz z krótką dedykacją.

Fenomen – film o niezwykłej akcji WOŚP już w kinach

Od 20 stycznia na ekranach kin zobaczyć można natomiast produkcję Fenomen, opowiadającej o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jurku Owsiaku. W dokumentalnej produkcji, oprócz doborowej obsady aktorskiej, wystąpi także sam założyciel WOŚP.

Za reżyserię produkcji odpowiada Małgorzata Kowalczyk, a producentką Fenomenu była Dominika Kulczyk. – Zdecydowałam się wyprodukować ten film, bo moim zdaniem wciąż brakuje w Polsce dokumentów na temat ważnych postaci, które swoją postawą i swoim życiem pokazują ogromną moc do zmieniania naszej rzeczywistości – komentowała główna producentka filmu.

W 2023 roku odbędzie się już 31. finał WOŚP. O historii akcji w przeszłości jej założyciel pisał w publikacji Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni, a bliżej samego Owsiaka poznać można za sprawą książki Obgadywanie świata. Tę ostatnią z nich kupić można w popularnych księgarniach: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Obgadywanie świata
Jerzy Owsiak0
Okładka książki - Obgadywanie świata

Jurek Owsiak pierwszy raz o swoim życiu, podróżach i przygodach! Zawsze był w trasie. Kiedyś przejechał autostopem ludową ojczyznę od Tatr po Bałtyk...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje