Okładka książki - Miecz Aniołów

Miecz Aniołów

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60505-37-3
Dodał/a opinię: Marta Olszewska

Ogółem słaba piąteczka, czyli całkiem nieźle! Pierwsze opowiadanko było nawet przyjemne. W "Głupcy idą do nieba" Mordimer wpadł w poważne kłopoty, ledwo uszedł z życiem, dał się w trochę idiotyczny sposób oszukać, no i zaprowadził nas do Amszilasu! Szkoda, że Piekara tak mało pisze o tym miejscu i ciągle tylko rozpala ciekawość kolejnymi mini wspomnieniami tej... twierdzy. Zastanawiam się czy wcześniej przegapiłam tę postać, czy Piekara dopiero teraz ją wprowadził jako przyjaciela Mordimera - Ritter. Aktor, który w tym opowiadanku odegrał drugo czy trzecioplanową postać, ale w sumie też umilił czytanie swoją osobowością. No i wprowadził nas w półświatek aktorski Hezu. Tutaj nasz Inkwizytor poznał Ilonę (oj Panie Piekara... zawsze Pana chwaliłam za nieliczne polskie akcenty, a tu takie imię...) i zakochanego w niej Schwimmera, a także jedną z najistotniejszych postaci - ojca pięknej (bo jakżeby inaczej!) Ilony. W sumie zastanawiałam się jak autor pociągnie tutaj fabułę... porwanie w sumie było takie...zwyczajne, oklepane...aż myślałam, że srogo się rozczaruję. Ale! Bardzo zgrabne rozwiązanie, zrobienie z "oprawcy"... ofiary i zarazem głupca; z "ofiary" jeszcze większej ofiary; a z "poszkodowanego" prawdziwe ZŁO.

Kup książkę Miecz Aniołów

Opinie o książce - Miecz Aniołów

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2017-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Wyzwanie - fantastyka 2017,
Przygody ciekawe opisane pokrótce. Inkwizytor, kochający Pana, oddany mu całym sobą strzeże wiary. Zabija heretyków, pomaga niewiernym przejść przez bramy Pana. Jego wiara jest niezachwiana. Przygody ciekawe, troszkę za krótkie.
Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2015-01-19, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek - 2015,
Licencjonowany inkwizytor na tropie herezji. Tylko gdzie jest prawda?
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:2010-04-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Lubie takie tematy... Może dlatetego, że mam awersję do kościoła
Avatar użytkownika - antila
Przeczytane:2008-09-08, Przeczytałem,
Szubienicznik. Falsum et verum. Audiobook
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Szubienicznik. Falsum et verum. Audiobook

Drugi tom bestsellerowej powieści Jacka Piekary ,,Szubienicznik". Podstarości Jacek Zaremba przybył do stolnika Ligęzy, by rozwikłać tajemnicę sfałszowanych...

Mój przyjaciel Kaligula
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Mój przyjaciel Kaligula

Oto piętnaście niezwykłych historii i piętnaście fascynujących światów! Zbiór wyjątkowych, świetnie napisanych opowiadań, które zabierają czytelnika...

Dobry pies
Rafał Witek