Głos w sprawie Prohibicji

Autor: Karol Kordyka
Okładka publicystyki dla Głos w sprawie Prohibicji z kategorii Brak kategorii

Bez wstępów i rysowania kontekstu, który wszyscy znamy, korzystam z okazji by i tu wyrazić swój niesmak  

Trudno powiedzieć czemu miała służyć ta ostentacyjna akcja i samobójczy akt „antypopulizmu”. Jakoś nie było prohibicji za pielgrzymek Jana Pawła II i z tego, co sobie przypominam Naród nie chlał jak banda świń, mimo że mógł.
Teraz też by mógł, ale by tego nie zrobił.
Jednak irracjonalni decydenci stwierdzili otwarcie, że Naród czegoś „nie może”... i właśnie dlatego jestem przekonany, że w myśl naszej narodowej przekory, zaglądaliśmy do kieliszka częściej. Masowe upojenie alkoholowe nie groziło nam tylko dla tego, że wielu było na pielgrzymkach, a reszta nie chlała sensu stricto, lecz dla zasady, na przekór idiotycznym zakazom strzeliła sobie browarka, lub strzemiennego „na pohybel”.
Oczywiście nie dysponuję ŻADNYMI statystykami, ani dowodami innymi jak moje obserwacje, którym wagi mogę dodać tylko stwierdzeniem, że były to dla mnie nadzwyczaj aktywne dni i widziałem naprawdę wiele, wielu i na dodatek długo.

 

Publicyści „Rzeczpospolitej” rechoczą zgodnym chórem z faktu, że oto jeden z bardziej populistycznych rządów w dziejach, robi coś takiego, jak odebranie „ludowi jego gorzałki”.
Nikt dobrze temu nie wróży. Zabieranie bogatym, liberałom, komunistom, czasem nawet klerowi i kancelarii prezydenta to maszynka wyborcza, tocząca tłuściutkie wyborcze kiełbaski. Jednak zabieranie biednym wódeczki, to samobója... Nie chodzi nawet o jej spożywanie, bo jak wspomniałem, Polska zbyt silnie tkwi z katolicyzmie, by gremialnie się nawalić i rzygać pod koła „papa mobile”... tu chodzi o ZAKAZ.
Zakaz, który drażniąco wali po oczach „władczością władzy” i przypomina o „małości małych”.

PiS nie raz udowadniał że meandry dyplomacji to element „pogardy godzien”, nie zaś świateł rządowych salonów. Z rozbawieniem kolekcjonuję przejawy konsekwentnego trwania w  tej postawie. Jak dotąd – ten jest najlepszy :)                                 

1

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy