Bez przebaczenia

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-61194-50-7
Liczba stron: 340
Dodał/a recenzje: Sylwia Szymkiewicz - Borowska

Ocena: 5.31 (26 głosów)

On - przystojny, honorowy i poukładany. Ona - zwariowana, z głową pełną pomysłów, młoda artystka … Nie, nie, nie! To już było, to zna każdy, inaczej…

Czy kiedyś, kiedykolwiek… miałeś wrażenie że jesteś tykającą bombą? Że więcej już nie wytrzymasz? Że jeśli ktoś powie jeszcze jedno słowo, zrobi jeszcze jeden grymas, jeszcze raz użyje tego protekcjonalnego tonu, to wybuchniesz? Rozpadniesz się na dziesiątki, setki, tysiące malutkich kawałeczków? Że zostaniesz starty na pył i rozwiany przez szalejący wokół wiatr, który w szale, podczas wybuchu, wydostał się z Twojego wnętrza?

 

A może jeszcze inaczej?

Jesteś chodzącym opanowaniem. Myślisz racjonalnie, analizujesz każdą sytuację, zawsze wybierasz najbardziej odpowiednią ścieżkę. Analityczny umysł pozwala Ci rozwiązać każdy problem, strategia jest kluczem do sukcesu. Zawsze masz plan, odstępstwa od niego nie są tolerowane. Jesteś waleczny i masz swój honor. Ktoś głośno mówi: "Nie", a w sercu krzyczy: "Tak", ale to nie ma znaczenia. Liczą się jedynie słowa wypowiedziane. Czemu? Bo taki już jesteś.

Dwie przeciwności, dwa światy, dwie połówki jabłka. Ale czy tego samego jabłka?

 

W Bez przebaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska stworzyła płaszczyznę, na której te dwa światy, świat Pauliny Litwiak i świat Piotra Sadowskiego, zderzyły się i stworzyły zupełnie nową galaktykę, miejsce, w którym bohaterowie mogli istnieć bez niszczenia siebie nawzajem. Przynajmniej przez jakiś czas.

 

Cała historia zaczyna się od wielkiego dramatu w życiu Pauliny i, nie ukrywajmy, jest kluczem do rozwikłania części problemów, z którymi borykać będzie się nasza bohaterka. Tragicznie giną matka i brat Pauliny, w związku z czym diametralnie zmienia się całe jej życie. Brutalnie wyrwana z prowadzonego do tej pory życia, trafia do despotycznego, oziębłego, gniewnego i zupełnie nieznanego jej do tej pory generała Wojska Polskiego, Adama Latkowskiego – dalej zwanego jej ojcem. Brakuje jej rodziny, swobody w podejmowaniu decyzji i codzienności, która do tej pory przynosiła jej tyle szczęścia. Ojciec wywozi ją setki kilometrów od miejsca dotychczasowej egzystencji i rzuca w wir życia w mieście, w którym wszystko kręci się wokół mieszczącej się w nim jednostki wojskowej. A żołnierze… Cóż, delikatnie mówiąc: wzbudzają niechęć Pauliny. Odpycha ją ich prezencja, fryzura, ubiór, wstrętem napawa nawet kolor zielony. Los bywa jednak przekorny i niespodziewanie dla głównej bohaterki ląduje w ramionach Piotra, które jest nikim innym, jak podporucznikiem Wojska Polskiego.

 

Dalej akcja zaczyna pędzić jak szalona. Niespodziewanie wybucha uczucie, ale nie wszystko jest piękne jak w bajce. Zarówno Piotr, jak i Paulina nie grzeszą pokorą, więc ich związek przeżywa zarówno wzloty, jak i upadki. Wkoło piętrzą się jednak coraz większe problemy - zazdrość, niepełna wiara w prawdziwość rodzącej się miłości i odkładanie w czasie istotnych z punktu widzenia wspólnej przyszłości rozmów prowadzą do nieuchronnego rozstania.

 

Czy rozłączone na lata dusze odnajdą drogę do siebie? Czy możliwe będzie ich ponowne połączenie bez szkody dla otoczenia? Czy narosłe przez lata pretensje i wątpliwości nie zniszczą skrywanego w głębi serca uczucia? Czy decyzje, które zostały podjęte, nie staną na drodze do wspólnej przyszłości? Na te i na wiele innych pytań znaleźć można odpowiedzi, czytając niesamowitą, bardzo dramatyczną, ale i przepełnioną miłością powieść Bez przebaczenia Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Choć książka skierowana jest do żeńskiej części populacji, to i mężczyźni znajdą w niej coś dla siebie. Książkę polecić zdecydowanie warto - i to nie tylko na zimowe, leniwe wieczory przy kubku gorącej czekolady.

 


Kup książkę Bez przebaczenia

Zobacz opinie o książce Bez przebaczenia
Inne książki autora
Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. Tom 2
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. Tom 2

Kontynuacja lawendowej trylogii. W tomie II poznajemy historię trójkąta miłosnego średniej siostry Zuzanny i Gabrieli. Zosia staje twarzą w twarz z własną...

W zapomnieniu
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - W zapomnieniu

Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem... Michał to mężczyzna z przeszłością. Magda to kobieta z przyszłością. On – charyzmatyczny...

Reklamy