Lepszy byłby martwy

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2013-10-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7229-346-6
Liczba stron: 400
Dodał/a recenzje: Agnieszka Chmielewska-Mulka

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Simon Fisk to były pracownik agencji federalnej US Marshals Service. Obecnie pomaga odzyskiwać dzieci, które zostały porwane przez rodziców w separacji, którym odebrano prawa rodzicielskie. Detektyw ma jedną zasadę: nie podejmuje się prowadzenia spraw dziwnych przypadków porwań. Nadal nawiedzają go koszmary wywołane uprowadzeniem własnej córki 10 lat temu, która nie została odnaleziona do dnia dzisiejszego i późniejszym samobójstwem żony.
Jednak gdy 6-letnia Lindsay Sorkin znika z pokoju w hotelowego w Paryżu francuska policja stawia naszemu bohaterowi ultimatum: może spędzić rok w więzieniu za nie do końca legalne działania podczas prowadzonej ostatnio sprawy lub może rozpocząć współpracę z nimi, aby odnaleźć Lindsay. Więc Simon przystaje na ich propozycje nie do odrzucenia i od tego momentu próbuje rozwikłać zagadkę jej zniknięcia. Podążanie według poszlak prowadzi go przez cały kontynent, poprzez bogate kluby i podejrzane miejsca w przerażającym świecie międzynarodowych intryg... Jaki jest powód porwania Lindsay? Kto i dlaczego ją uprowadził?
Jego śledztwo zabierze nas w podróż z Paryża do Niemiec, Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Będzie musiał ścigać się z czasem, aby uratować dziecko, zanim będzie za późno. W trakcie śledztwa nasz bohater szybko się nauczy, że nie wszystkim można ufać. Na swojej drodze spotka złodziei, gangsterów, skorumpowanych prawników i policjantów.
Simon to bardzo rozbudowana postać. Jego ból i żal po stracie córki i późniejszym samobójstwie żony są namacalne. Bohater jest nad wyraz moralny, niweluje nieuzasadnioną przemoc i śmierć do minimum. Jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Jego jasność umysłu i procesów myślowych jest zdumiewająca. To skupiony, zdyscyplinowany, systematyczny, dokładny i skrupulatny mężczyzna. Jak orzeł dostrzega najdrobniejsze szczegóły, a jego logika sprawia, że łączy fakty z niezwykłą precyzją.
Autor stworzył wyjątkowo skomplikowaną fabułę z szybkimi zwrotami akcji. Corleone rozumie jak mieszać składniki aby uzyskać udany thiller. Umiejętnie wplótł w fabułę tematy trudne. Pisarz posiada ogromną wiedzę na tematy, które porusza. Nie boi się szczerości. Momentami jest nawet dowcipny.
Utwór jest pełen tajemnic, bardzo wciągający. Trzyma czytelnika w napięciu do końca. A na końcu zaskakuje niespodziewanym zakończeniem. Zdecydowanie polecam tą książkę każdemu, kto lubi podnoszącą ciśnienie lekturę.

Kup książkę Lepszy byłby martwy

Zobacz opinie o książce Lepszy byłby martwy
Reklamy