Okładka książki - Z Jezusem przez Biblię

Z Jezusem przez Biblię

Wydawnictwo: Aetos
Data wydania: 2016-12-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-61097-55-6
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: The Jesus Storybook Bible: Every Story Whispers His Name
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Tomasz Fortuna
Ilustracje: Jago
Dodał/a recenzje: Monika Witczak

Ocena: 6 (1 głosów)

Małe dzieci często mają problem z czytaniem (zwłaszcza samodzielnym) i zrozumieniem Biblii. Z pomocą przychodzi książka Z Jezusem przez Biblię. To zbiór pięknie ilustrowanych najważniejszych biblijnych opowieści, dostosowanych do możliwości percepcji dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

 

Największym atutem książki jest prosty i zrozumiały język. Biblijne przypowieści zyskują dzięki niemu zupełnie nowy wymiar. Sally Lloyd-Jones sprawnie prezentuje najważniejsze biblijne opowieści, świetnie trafiając swoim przekazem do dzieci. Posługuje się humorem, nadaje biblijnym historią odpowiednią dawkę napięcia i emocji, wyciska z oczu łzy, ale też wzbudza śmiech i zapewnia dobrą zabawę. Dzięki temu każde dziecko jest w stanie nie tylko zrozumieć i przyswoić sobie biblijne historie, ale także polubić je i spojrzeć na nie jak na pasjonujące i piękne opowieści, tak samo wciągające, jak przygody ulubionych bohaterów.

 

Autorka dokonuje nie tylko streszczenia wydarzeń z Nowego i Starego Testamentu, ale także ich interpretacji. Motywem przewodnim jest przygotowanie, oczekiwanie i przyjście na świat Zbawiciela, który dokona dzieła odkupienia. Z całości płynie jasne przesłanie: Bóg jest miłością i kocha wszystkich ludzi, dlatego posłał na świat swojego jedynego syna. Książka Z Jezusem przez Biblię pokazuje, że Stary i Nowy Testament to nierozerwalna całość, a wydarzenia poprzedzające przyjście Zbawiciela na świat stanowią przygotowanie do tego właśnie momentu.

 

Biblijne historie zostały wiernie odwzorowane i pięknie zilustrowane. Rysunki dodają całości humoru i pozwalają lepiej poznać biblijne postacie. Ważną rolę w książce odgrywają również tytuły poszczególnych rozdziałów. Zamiast niewiele mówiących nazw Ksiąg i Ewangelii każda opowieść ma swój własny tytuł. Mamy więc Operację specjalną „Nigdy więcej łez” (proroctwo z Księgi Izajasza), Dziesięć zasad na drodze do doskonałości (Mojżesz i Dziesięć Przykazań z Księgi Wyjścia), Niebo schodzi na ziemię (opowieść o Janie Chrzcicielu). Pod tytułem każdej opowieści podane jest źródło - tak, aby każdy, kto chce zapoznać się z oryginałem, mógł łatwo i szybko znaleźć wybrany fragment.

 

Z Jezusem przez Biblię to fantastyczny podręcznik do poznawania Biblii dla najmłodszych, doskonały zarówno do samodzielnego czytania, jak i do wspólnego zgłębiania z rodzicami. Również dorośli mogą wiele wynieść z lektury książki i spojrzeć na Biblię oczami dziecka. Dziecka Boga.

Kup książkę Z Jezusem przez Biblię

Zobacz opinie o książce Z Jezusem przez Biblię
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy