Dwadzieścia lat ciszy

Co chwila ktoś ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, chyba każdy z nas zna historie z gazet lub mediów o osobie, która wyszła z domu i już nigdy nie wróciła, a rodzina od kilku, a nawet kilkunastu lat cierpi, bo nie wie, jak do tego mogło dojść.
Czarna furgonetka to jedyne co trzyma przy życiu Bognę, kobietę, która od dwudziestu lat szuka swojej córki i nawet przez chwilę nie może dopuścić do siebie myśli, że ona od dawna może już nie żyć. Kiedy po tylko latach tajemniczy wóz znowu pojawia się na ulicach Raciborza, kobiecie wraca nadzieja na odnalezienie córki, szczególnie że giną kolejne dzieci.
Rzadko kiedy sięgam po takie książki, bo zawsze bardzo emocjonalnie podchodzę do tych historii i tym razem było tak samo, przeżywałam każde nowe porwanie dziecka i do samego końca miałam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Autor zdecydowanie się postarał, książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i ciężko się oderwać od tej historii, chociaż w niektórych momentach musiałam na chwilę przerywać czytanie, żeby ochłonąć.
Nie wiem, czy dobrze rozszyfrowałam to, co autor chciał przekazać, bo jak wiadomo nie może istnieć samochód bez kierowcy, który napędzany jest niezrozumiałą mocą i do tego potrafi się sam naprawić, więc ten samochód to raczej tylko przenośnia. Wydaje mi się, że autor chciał nawiązać do tych wszystkich zniknięć, gdzie nie ma żadnych poszlak, tak jakby Ci ludzi rozpłynęli się w powietrzu lub nigdy nie istnieli, takie historie istnieją naprawdę.
W wątek o porwaniach fajnie też zostały wplecione inne tematy, policja, która często robi za mało, bo ma związane ręce, dwóch chłopców, jeden z biednej, ale kochającej się rodziny, drugi z bogatej, ale takiej gdzie codziennie ma styczność z alkoholem i przemocą oraz mężczyzna, który przez jeden głupi błąd stracił sens życia. Uwielbiam, kiedy książka nie dotyczy jednej myśli przewodniej a kilku, ale takich, które razem tworzą całość, tutaj wszystko zostało zgrane i może dlatego tak dobrze się to czyta. Ta historia to ogrom emocji i niewiadomych, walki o swoje życie oraz życie innych, tutaj nic nie jest przypadkowe.

Informacje dodatkowe o Dwadzieścia lat ciszy:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Horror
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Horrory i literatura grozy bóg

Zobacz opinie o książce Dwadzieścia lat ciszy

Kup książkę Dwadzieścia lat ciszy

Jan Kaczkowski. Biografia
Przemysław Wilczyński0
Okładka ksiązki - Jan Kaczkowski. Biografia

Biografia ,,Johnny'ego". Księdza, który kochał ludzi Kochany przez całą Polskę. Chętnie opowiadał o swoich mocnych doświadczeniach, walce z rakiem i założonym...

Malarz obłędu
Przemysław Wilczyński0
Okładka ksiązki - Malarz obłędu

Wnikliwe studium manipulacji, która doprowadza do obłędu... Znakomity nowy polski kryminał. Intrygująca i trzymająca w napięciu fabuła oraz charyzmatyczne...