Recenzja książki: Tata Oli jest chory

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Choroba zawsze dopada człowieka w najmniej odpowiednim momencie. Nie dość, że zaburza rytm uporządkowanego dnia, to dodatkowo jeszcze przeszkodą dla normalnego funkcjonowania jest złe samopoczucie. Nakładem Wydawnictwa Dwukropek ukazała się – kolejna z serii Tata Oli – pouczająca lektura Tata Oli jest chory, w której Thomas Brunstrøm z jednej strony martwi się uciążliwościami stanu chorobowego, z drugiej natomiast zachęca do niesienia pomocy potrzebującym.

Tata Oli i Edka się rozchorował. I wcale nie była to komfortowa sytuacja, ponieważ cały dzień leżał markotny na kanapie. Na dodatek w szaliku. Nic nie robił, tylko głośno kaszlał i ciężko jęczał. Był pewien, że ma gorączkę: co najmniej sto stopni (co do ilości stopni nie miał żadnych wątpliwości). Nawet testament spisał, dla każdego z dzieci przeznaczając wartościowe rzeczy (na przykład swoje skarpetki). A wymagania? Czy przy męskiej grypie można mieć ich wiele? Oj, można! I właśnie dlatego sytuacja, w jakiej znalazł się tata Oli (a tak naprawdę to przede wszystkim Ola), wcale nie była komfortowa. Kto przyniósł tacie szklankę wody z sokiem i poprawił poduszkę? Kto dostarczył kołdrę z sypialni, a potem pożyczył kilka komiksów o Kaczorze Donaldzie? Kto w osiedlowym sklepiku kupił dla taty same pyszności (banany, słone żelki, zupę pomidorową w puszce, chipsy bekonowe, marchewki, ciastka oraz mleko czekoladowe)? No i jeszcze: kto schował się w przedszkolnej kuchni w zmywarce? Każda kolejna strona lektury wyjaśnia mnożące się wątpliwości.

Publikacja Wydawnictwa Dwukropek bawi i kształci, w prosty sposób wpływając na dziecięcą wyobraźnię. Pokazuje zalety wspólnego spędzania czasu, pomaga pogłębić relacje rodzinne, uwrażliwia na potrzeby innych, zachęca do niesienia pomocy, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, a także przekonuje, jak ważne jest to, by nie szczędzić drugiemu człowiekowi serdecznego uśmiechu, miłego słowa oraz przyjaznych gestów. No i jeszcze sprawa obecności najbliższych: może rzeczywiście czas spędzony w domu zamiast w szkole (absolutnie nie jest to zachęta do wagarów!) wcale nie jest złym pomysłem? A jak bardzo smakują wtedy lody! Zwłaszcza czekoladowe. I film można wspólnie obejrzeć (niekoniecznie „Masakrę piłą mechaniczną”). Tak, to prawda: obecność najbliższych rzeczywiście przynosi sporo radości w każdej sytuacji.

Książeczka Tata Oli jest chory to lektura interesująca. Składający się z zabawnych dialogów tekst wzmacniają duże, wyraźne, barwne, zabawne ilustracje autorstwa Thorbjørna Christoffersena, zdobiące każdą (bez wyjątku) stronę. Twarda okładka i duży format to dodatkowe atuty publikacji. Skierowana do przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas szkolnych książka bez wątpienia spotka się z ich zainteresowaniem.

Tagi: Opowieści humorystyczne dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Tata Oli jest chory

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Tata Oli jest chory
Książka
Tata Oli jest chory
Thomas Brunstrom
Inne książki autora
Zwariowane wakacje taty Oli
Thomas Brunstrom0
Okładka ksiązki - Zwariowane wakacje taty Oli

Na dworze panuje jesienna plucha, więc tata Oli postanawia zabrać rodzinę na wakacje w ciepłe kraje. Całą rodziną lecą do wspaniałego hotelu z basenem...

Tata Oli przeklina. Tata Oli, tom 8
Thomas Brunstrom0
Okładka ksiązki - Tata Oli przeklina. Tata Oli, tom 8

Ola chciałaby pójść do parku rozrywki, aby poszaleć na zjeżdżalniach i dobrze się bawić. Tata też chętnie by się tam wybrał, bo uwielbia watę cukrową i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Znajdziesz mnie wśród chmur
Ilona Ciepał-Jaranowska
Znajdziesz mnie wśród chmur
Trzy krowy w niebieskich kajakach
Andrzej Marek Grabowski ;
Trzy krowy w niebieskich kajakach
Pies na medal
Barbara Gawryluk
Pies na medal
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy