Urodziny

Tom 1 cyklu Komisarz Natalie Ward

Książki sensacyjne to jest to co lubię najbardziej. A jeśli intryga jest dobrze skonstruowana, to juz sama przyjemność z czytania. Właśnie rozpoczęłam przygodę z komisarz Natalie Ward.
Kto z nas nie wysłał dziecka na imprezę urodzinową do koleżanki lub kolegi. To podekscytowanie, ta radość, ten pisk! A już urodziny zorganizowane w jakimś fajnym miejscu, ze zwierzątkami i zabawami pod opieką animatora? Sama radość i bezpieczeństwo. I nagle, ten sielski obrazek zostaje zakłócony. Z imprezy urodzinowej pięcioletniej dziewczynki znika jedna z Jej koleżanek. Mimo intensywnych poszukiwań nie udaje się Jej znaleźć i dopiero po dwóch latach przypadkiem odkryte zostają Jej zwłoki. Po kilku dniach od znalezienia ciała, zamordowane zostają kolejne uczestniczki pechowej imprezy. Śledztwem zajmuje się Natalie. Po traumie jaką przeżyła przy poprzednim, nieudanym śledztwie, również związanym z dzieckiem, zrobi absolutnie wszystko by znaleźć mordercę i nie dopuścić do kolejnych zabójstw.
Świetnie napisany kryminał, w którym niemal fizycznie czuje się determinację policjantów, ich zmęczenie i obawy czy zdążą zanim morderca uderzy ponownie. Czytając książkę stałam się niemal członkiem zespołu. Dzięki krótkim retrospekcjom dotyczącym dzieciństwa mordercy można było poznać motywy Jego działań, ale nie spowodowało to zbyt wczesnego ujawnienia tożsamości sprawcy.
Autorka zapowiedziała już kolejne książki z udziałem Natalie, więc na pewno z przyjemnością po nie sięgnę.

Informacje dodatkowe o Urodziny:

Kup książkę Urodziny

A truth for a truth
Carol Wyer0
Okładka ksiązki - A truth for a truth

DI Kate Young's team is hunting for a killer. What they don't know...is that the killer is her. DI Kate Young has known for years that her boss, Superintendent...