Okładka książki - Baśnie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1985-01-01
ISBN: b.d.
Dodał/a książkę: Shi4

Książka zawiera zbiór następujących baśni: Dzieje życia Christiana Andersena Świniopas Dzielny ołowiany żołnierz Pasterka i kominiarczyk Pewna wiadomość Pięć ziarenek grochu Księżniczka na ziarnku grochu Ogrodnik i jego chlebodawcy Stokrotka Bzowa babuleńka Słowik Igła do cerowania Latający kufer Calineczka Len Nowe szaty cesarza Dzikie łabędzie Stara latarnia Dziewczynka z zapałkami Kogut podwórzowy i kogucik na dachu Ole Zmróż-oczko Brzydkie kaczątko Królowa Śniegu Imbryk Bałwan ze śniegu

Kup książkę Baśnie

Opinie o książce - Baśnie

Zbiór baśni skandynawskiego pisarza przedstawia nie zawsze różowe historie. Wiele z nich kończy się smutno. Większość z nich znałem już wcześniej.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-09-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Dla dzieci, Mam,
Książka zawiera zbiór chyba najbardziej znanych baśni pisarza. Chociaż wśród nich znajdują się i te mniej znane. Mało która z nich kończy się całkiem optymistycznie, co czyni je unikatowymi. Zdecydowanie poleciłabym je nieco starszym dzieciom, w wieku szkolnym.
Krzesiwo. Klasyka światowa
Hans Christian Andersen0
Okładka ksiązki - Krzesiwo. Klasyka światowa

Oto zaczarowane krzesiwo, zakochany żołnierz i śliczna królewna oraz ich niezwykła przygoda Jedna z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena...

Baśnie
Hans Christian Andersen0
Okładka ksiązki - Baśnie

W 200-lecie urodzin Hansa Christiana Andersena pierwszy kompletny przekład z języka duńskiego Nowy przekład 29 najbardziej znanych "Baśni" H. Ch. Andersena...

Dobry pies
Rafał Witek