Okładka książki - Gra Geralda

Tytuł oryginału: Gerald's game
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Autor X

To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia sie w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.

Kup książkę Gra Geralda

Opinie o książce - Gra Geralda

Avatar użytkownika - Olga_Majerska
Olga_Majerska
Przeczytane:2016-11-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Każda pora jest dobra na Kinga – zwłaszcza, gdy za oknem jest niezbyt ciekawie, pada deszcz, a czasem nawet śnieży. Dlatego postanowiłam sięgnąć po zalegającą na półce od niepamiętnych czasów Grę Geralda, usiąść wygodnie w fotelu z zapasem ciepłej herbatki i rozkoszować się lekturą. Niestety nie wyszło tak rozkosznie, jak się spodziewałam.   Małżeństwa z długim stażem muszą jakoś urozmaicać sobie życie seksualne, by nie dać się zjeść rutynie. Jednak Jessie nie jest zbyt zadowolona z zabaw, które tak bardzo podniecają jej męża. Przykuta do łóżka w domku letniskowym myśli tylko o tym, by jej grubawy, głupio uśmiechnięty mąż wreszcie ją uwolnił. Cała ochota na figlowanie odeszła w zapomnienie. Jednak Gerald wcale nie ma zamiaru jej wypuścić. Myśli, że to gra. A może doskonale wie, że Jessie wcale nie ma ochoty na seks? Zbliża się do niej i wiemy, że nie ma dobrych zamiarów. Jest panem sytuacji. Co może mu zrobić unieruchomiona kobieta? Chwilę później Gerald leży na podłodze. Martwy.   Jedna kobieta, wiele samotnych godzin, panika i próba uwolnienia się – czy w takiej powieści coś może się dziać? Wychodzi na to, że tak, choć niestety King odrobinę przesadził z typowym dla siebie wodolejstwem i popsuł książkę, która mogła być znacznie lepsza. Bo ile możemy czytać o wyginaniu się tak, by dosięgnąć szklanki wody? Autor uważał, że jego czytelnik wytrzyma ...
Avatar użytkownika - kotokoto
kotokoto
Przeczytane:2009-05-12, Ocena: 3, Przeczytałam,
Kompletnie nie trafiło w mój gust... Nie jestem zbyt wielką fanką monologów czy dialogów z wewnętrznym "ja", stąd taka a nie inna ocena. Spodziewałam się czegoś innego.
Avatar użytkownika - romantic-soul
romantic-soul
Przeczytane:2014-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2014,
Jeżeli ktoś nie lubi się bać, to nie polecam. Książkę przeczytałam jednym tchem, ale szybko do niej nie wrócę, właśnie z powodu... strachu. Niektóre fragmenty nieźle mnie przeraziły, inne naprawdę obrzydziły. Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest świetnie napisana, naprawdę wciąga. King doskonale opisał jak działa psychika kobiety w obliczu zagrożenia życia. Mimo iż prawie cała fabuła rozgrywa się wokół jednej bohaterki, która przez większość książki jest w tym samym miejscu, nie pozostawia chwili na znudzenie. Bardzo dobra, dla osób które lubią thrillery psychologiczne.
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2013-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zdecydowanie godna polecenia książka. Świetnie pokazana psychika kobiety zdanej tylko na siebie w obliczu realnego zagrożenia. Z niepewnością czekałam czy bohaterka zdoła się uwolnić, czy też jej lęki i wyczerpanie zwyciężą. Napięcie spotęgowała dodatkowo postać "nocnego gościa", który nawiedza Jessie w domku letniskowym (lub nie nawiedza, w sumie do końca powieści bohaterka sama nie jest tego pewna). Chętnie wrócę do tego utworu.
Avatar użytkownika - alfa302
alfa302
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
czytam, ciągle czytam ale jest ok
Avatar użytkownika - katarzyna83
katarzyna83
Przeczytane:2012-05-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Akcja szybko się rozwija, fabuła trzymająca w napięciu. Gdy odkładałam książkę, czekałam z niecierpliwością, kiedy znowu do niej zajrzę i przeczytam dalsze losy bohaterki. Moja wyobraźnia bardzo się rozbudziła, gdy czytałam tę książkę.
Avatar użytkownika - Lenalee
Lenalee
Przeczytane:2010-07-28, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Niestety nie dałam rady przeczytać tej książki do końca. Nudziłam się przy niej niesamowicie i postanowiłam nie tracić czasu. Jestem naprawdę zaskoczona, że ta książka (właściwie to książka Kinga!) tak mnie nudziła, że musiałam ją odłożyć z powrotem na półkę. Nie doszłam nawet do połowy. Właściwie to nawet do połowy połowy. Może skuszę się na nią za jakiś czas. Na razie dam sobie spokój.
Avatar użytkownika - cod
cod
Przeczytane:2010-03-21, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Oj, dziwna to książka. Niby pomysł średni, ale wykonanie co najmniej poprawne. Dużo psychologii strachu, dająca do myślenia, ale nierzucająca na kolana.
Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - lustitia
lustitia
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Rage
Stephen King0
Okładka ksiązki - Rage

At 9.05 a.m. in Room 16 of Placerville High School Mrs Underwood realised that she had to go back to the basics in Algebra. The exam results had not been good......

Czarna bezgwiezdna noc
Stephen King0
Okładka ksiązki - Czarna bezgwiezdna noc

Zbiór minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę  -  ciemną  stronę każdego z nas. Niezwykłe opowiadania, połączone tematem kary...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński