Okładka książki - Reputacja

Reputacja

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-08-12
Dodał/a książkę: elibri

Lamus osobliwości,  smak dawnych tajemnic.

Mistrz opowiadań w najlepszej formie.

Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników.

Każde opowiadanie jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości.

Doktor Skórzewski na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu.

Robert Storm na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych.

Ponadto stare ikony, przerażający mieszkaniec szklanej kuli i szachownica z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania.

Taki zbiorek to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości.

Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.

Kup książkę Reputacja

Opinie o książce - Reputacja

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, fantastyka, SF,
Kolejna seria opowiadań, która trzymając czytelnika w rzeczywistości podkłada nutkę tajemnicy. Demony, zagadki, tajemne rzeczy, których nie może zabraknąć w opowiadaniach tegoż autora znowu można tu spotkać.
Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Opowiadania Pilipiuka wciąż rozbudzają wyobraźnię. Pojawiają się tu dwaj główni bohaterowie doktor Skórzewski i młody handlarz starzyzną Robert Storm. Trafiają na zagadki i każdy rozwiązuje je na swój sposób. Lekarz dzięki umysłowi badacza, młody archeolog poprzez starodawne, nierzadko cenne przedmioty.W tym tomie opowiadań spotykamy nowe, ciekawe historie.
Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"Reputacja" to zbiór opowiadań Pilipiuka, które mogą równie dobrze wprawić cię w melancholię, co i ucieszyć. Na mnie zadziałały skutkując oboma nastrojami, które pomieszały się dając szczęście. Na dodatek w paru opowiadaniach postacie się powtarzają (także z "2586 kroków"), więc można się z postaciami zżyć bardziej niż w zbiorze luźnych, niezwiązanych ze sobą, historii.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Lubię książki Andrzeja Pilipiuka za zdroworozsądkowe opinie na temat polityki i obyczajowości dnia codziennego.
Avatar użytkownika - martaper91
martaper91
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Dobrze znów poczytać o wyprawach Doktora Skórzewskiego, zwłaszcza o tych skandynawskich:) Niestety duży minus za nieprawdopodobnie irytującą naiwność Roberta Storma w życiu uczuciowym.
Avatar użytkownika - antila
hrysia
Przeczytane:2015-09-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015r,
Rzeźnik drzew
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Rzeźnik drzew

Ścina z nóg. Samo mięcho, dwanaście fachowo sprawionych opowiadań w trzeciej autorskiej antologii Wielkiego Grafomana. Przetrącony kręgosłup ziemskiej...

Oko Jelenia. Drewniana Twierdza
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Oko Jelenia. Drewniana Twierdza

Zaprawdę powiadam ci, przeczytasz szybciej niż myślisz. Na początek nokaut. W kosmosie. Dla Oka nie ma zmiłuj. Ucieczka do przeszłości to obóz przetrwania...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński