Rok we mgle

Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-71-83615-2
Dodał/a książkę: szczepanik

Bohaterką powieści jest Abigail - młoda kobieta zajmująca się fotografią i szczęśliwa partnerka Jakea, z którym zamierza się pobrać. Pewnego dnia wybiera się na plażę z jego córeczką Emmą. Zaczyna robić zdjęcia i na kilkanaście sekund traci Emmę z oczu. Dziewczynka znika bez śladu, jakby rozpłynęła się we mgle. Natychmiastowa akcja policji nie przynosi skutku. Abigail czuje się winna zniknięcia dziecka i zaczyna poszukiwania na własną rękę... Znakomicie oceniana przez krytyków, pasjonująca powieść Michelle Richmond, laureatki wielu nagród literackich. Książka przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówce listy bestsellerów "New York Timesa", a także wybrana została Najlepszą Książką Roku 2007 według "Library Journal". Przetłumaczona na osiem języków, aktualnie trwają prace nad jej filmową adaptacją. "Hipnotyzująca powieść o stracie i żalu, nadziei i odkupieniu oraz sile miłości." "Library Journal" "Fascynująca... Richmond sprawia, że czytelnik odczuwa pełną gamę emocji, od początkowego niedowierzania i ślepej nadziei do dokuczliwego poczucia winy i rozdzierającej rozpaczy." "The Washington Post" "Ta chwytająca za serce opowieść trzyma w napięciu (...). Skromna, poruszająca... napisana delikatnie, niemalże poetycko." "The San Francisco Chronicle" "Wstrząsająca, pięknie napisana historia... Co się stalo z sześcioletnią Emmą? Odpowiedź i jej implikacje będą Cię trzymać w napięciu do ostatniej strony." "Seattle Times" "To dużo więcej niż opowieść o kobiecie poszukującej zaginionego dziecka. To także rzecz o naturze namiętności, winy, a przede wszystkim - pamięci..." "The San Francisco Examiner"

Kup książkę Rok we mgle

Opinie o książce - Rok we mgle

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Największa tragedia jaka może spotkać rodziców to zaginięcie dziecka. I o tym właśnie jest ta książka. Porusza, wyzwala emocje, skłania do wielu przemyśleń. Jak żyć gdy nie wiemy gdzie jest nasze dziecko i co się z nim dzieje? I najważniejsze - czy nadal żyje? Jaka jest szansa na odnalezienie? Polecam
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 26 książek 2013, Mam,
Michelle Richmond-Rok we mgle Sekundy były ziarenkami piasku-mówiła.Minuty kamykami (cytat z książki) Książka rok we mgle,nie jest typowym kryminałem,historii o zaginięciu dziecka.Bo tak ,o tej książce myślałam kiedy zaczęłam ją czytać.Abby gubi Emmę na plaży,a właściwie dziewczynka-rozpływa się,jak we mgle.Rozpoczyna się poszukiwanie Emmy,współpraca z policją. Abby wprowadza Nas,w tajniki ludzkiego umysłu,procesy pamięciowe zachodzące w Nas,wspomina też jak spędzała czas z Emma-na przestrzeni miesięcy i tygodni.Poprzez poszukiwania ,wspomnienia i trudne życie po zaginięciu dziecka-książka prowadzi nas do finału.A czy to finał ,szczęśliwy czy nie-tego nie zdradzę-musicie sami przeczytać. Rok we mgle-to elementy kryminału i książki obyczajowej.Polecam ;)
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2010-10-06, Przeczytałem, Mam,
ciekawa tematyka
Co się stało z Lilą?
Michelle Richmond 0
Okładka ksiązki - Co się stało z Lilą?

20 lat temu została zamordowana niezwykle zdolna matematyczka, doktorantka uniwersytetu Stanforda, ale policji nie udało się znaleźć sprawcy. Jej siostra...